Organizacja I Komunii św

Strona Główna
image_pdfimage_print

SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW DZIECI PRZYGOTOWUJĄCYCH SIĘ DO I KOMUNII ŚW. W ŚRODĘ  20.05. 2020 r. O GODZINIE  19.00 W KOŚCIELE. PROSIMY O OBECNOŚĆ TYLKO JEDNEGO Z RODZICÓW.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W związku z pytaniami kierowanymi do Kurii odnośnie Wskazówek do Programu duszpasterskiego odnośnie organizacji I Komunii św. z dnia 29.04.2020 r. wyjaśniamy co następuje:

Wskazówki do realizacji Programu duszpasterskiego diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na czas stanu epidemii – Etap I – Przepowiadanie słowa Bożego – ewangelizacja i katecheza parafialna.

Pkt c.

Grupowe uroczystości pierwszokomunijne w diecezji są nadal odwołane. Za zgodą proboszcza i na wyraźną, umotywowaną dobrem duchowym dziecka prośbę rodziców oraz przy ich udziale możliwe jest indywidualne przygotowanie i udzielanie dziecku sakramentu pokuty i pojednania oraz I Komunii św. Przygotowanie i celebracje mogą odbywać się tylko w kościele z uwzględnieniem limitu osób i dystansu. W przygotowaniach można roztropnie wykorzystywać także komunikację on-line. Czas przygotowań nie może być krótszy niż miesiąc i może rozciągnąć się nawet na okres wakacyjny.

Podziel się:

Oceń:

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u