Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Naszym duchowym przeżyciom przewodniczył będzie ks. Andrzej Draguła, prof. US i PWT w Szczecinie, którego serdecznie witamy i życzymy obfitości łask Bożych. Szczegółowy plan na tablicach ogłoszeń.
 2. Z racji rekolekcji do środy włącznie Msze o 9.00 i 18.00; nie będzie Mszy św. o 7.00. Kancelaria parafialna w środę nieczynna.
 3. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca – o 8.30 modlitwa różańcowa następnie medytacja pierwszosobotnia i Msza św. w intencjach wynagradzających NSNMP.
 4. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy poświęcenie palm, natomiast o 11.45 gromadzimy się przed kościołem, gdzie odbędzie się poświęcenie palm i uroczysta procesja do kościoła.
 5. W Niedzielę Palmową o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Z racji na rocznicę śmierci św. Jana Pawła II i okoliczności nam towarzyszące związane z atakami na Jego osobę – tegoroczne rozważania nawiązywać będą do nauczania św. Jana Pawła II. Drogę krzyżową rozpoczniemy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia a zakończymy w kościele p.w. św. Michała Archanioła. Zabierzmy ze sobą świece, lampiony lub znicze, których płomień będzie symbolizował światło, które zawsze towarzyszy prawdzie.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30; dla młodzieży i dorosłych o 17.30. W czasie Gorzkich Żali i po Drodze Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. Chorych, Ks.Tomasz odwiedzi w sobotę. Ks. Krzysztof w wielki piątek. Chorych, którzy chcieliby przyjąć sakramenty z racji świąt prosimy o zgłaszanie do niedzieli włącznie.
 8. W piątek po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania – gr. ks. Tomasza.
 9. Rodziców dzieci kl. III prosimy w sobotę od 10.00 o przygotowanie świątyni i dekoracji na Wielkanoc.
 10. Przypominamy o ofiarach na seminarium Duchowne w Paradyżu. Koperty podpisane imieniem, nazwiskiem i adresem prosimy składać na tacę lub w zakrystii.
 11. Trwa przedświąteczna akcja Caritas. Do nabycia świece na świąteczny stół – tzw. paschaliki w cenie 20 zł. Natomiast do 2 kwietnia do koszy przy drzwiach kościoła będzie można składać żywność: (mąka, cukier, makaron, olej, słodycze itp.) dla najbardziej potrzebujących rodzin.
 12. Zachęcamy  do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. Zagrożenie na wyciągniecie ręki s.22; Ukochałem cię moje dziecko s.46 . W Niedzieli:  Dobra spowiedź, czyli jaka? s.8; Czy mogła powiedzieć Bogu „nie”? s.12. Co drzemie w wulkanie. s.48. I specjalne wydanie Gość extra, a w nim Znaki Męki Boga.
 13. W imieniu organizatorów zapraszamy na  Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy 31 marca o 18.30 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zapisy na www.edk.org.pl
 14. Za ofiary złożone na remont kościoła – na tacę 7.460 i przekazane na konto parafialne, składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! Jubilatom i solenizantom z tego tygodnia życzymy B. bł. i opieki M. Bożej, a wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, tygodnia i owocnych rekolekcji.  Szczęść Boże!

        Świebodzin  26.03.2023 r.                          Proboszcz    Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 830, 1030, 1200, 1500  i  1800
Os. Widok 800
Grodziszcze 930

Msze św. od poniedziałku do piątku o 700 i 1800, w soboty o 900 i 1800

Kancelaria Parafialna czynna w poniedziałek i piątek od 16.00 do 17.00 oraz w środę od 1000 do 1100