Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną

  1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna.  W naszej parafii  o 10.30 i 12.00 uroczystość I Komunii Św. Bardzo prosimy o pozostawienie tych godziny Mszy św. tylko dla dzieci i najbliższych. Od poniedziałku do piątku o 17.00 Msza z udziałem dzieci komunijnych w ramach Białego Tygodnia. Dzieci i rodziców polecamy Waszym modlitwom.
  2. W piątek święto św. Macieja  w przyszłą niedzielę św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
  3. W przyszłą VII Niedzielę Wielkanocną uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  W poniedziałek, wtorek i środę tzw. Dni Krzyżowe, czyli modlitwa o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli przy krzyżu misyjnym.
  4. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Św.
  5. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe: od poniedziałku do soboty o 18.00 Msza św., po Mszy Nabożeństwo Majowe. W niedzielę  nabożeństwo o 17.30-przed Mszą wieczorną. Przez cały maj, codziennie o 21.00 zapraszamy na Apel Maryjny. W  czwartek 13-ty dzień miesiąca, zapraszamy na Wieczór Fatimski. O 19.30 modlitwa różańcowa i nabożeństwo Fatimskie z Litanią Loretańską, następnie Msza św. Po Mszy procesja z figurą M.B. Fatimskiej.  Naszą modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim. W tym dniu nie ma Mszy św.  o 18.00.    Przy wyjściu z kościoła do nabycia film na płycie DVD – za dobrowolna ofiarę – w którym znajdziemy odpowiedz na pytanie: Czy objawienia fatimskie skrywają  klucz do naszej przyszłości?.
  6. W środę na Mszę o 18.00 i spotkanie zapraszamy gr. młodszą do bierzmowania; w piątek gr. starszą.
  7. Odnowa w Duchu Św. zaprasza na spotkanie w poniedziałek, Grupa Biblijna we wtorek po Mszy św.
  8. W przyszłą – trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona na remont kościoła.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: W Gościu – Spór o paszporty; Jadalne chwasty oraz dodatek z nową wersja Litanii Loretańskiej. W Niedzieli – Trzeba być znakiem sprzeciwu; To nabożeństwo zmieni świat; Majowy zamach stanu; Pycha która zrodziła zbrodnię.
  10. Za ofiary, składane na potrzeby parafii oraz wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

       

 Świebodzin  09.05.2021 r.                    Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZBIÓRKI DO PUSZEK
NA RZECZ SANKTUARIUM W JAKUBOWIE

            Drodzy Diecezjanie!

            W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar. Chociaż na skutek żywiołu nie ucierpiał kościół parafialny, to jednak ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym.

            Jakubów, leżący na ziemi głogowskiej, to ważne miejsce na duchowej mapie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu w tej miejscowości parafii i kościoła pochodzą już z 991 r., a więc z samych początków chrześcijaństwa w Polsce. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów.

            W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy.

            Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja.

Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Z pasterskim błogosławieństwem  +Tadeusz Lityński  Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 04 maja 2021 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.