UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

Zgodnie z zarządzeniem premiera z dnia 27 maja,  od 30 maja nie obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. Jednak w kościołach  wierni nadal muszą zasłaniać usta i nos. 

W związku z tym, z dniem 1 czerwca br. ks. Bp Diecezjalny Tadeusz Lityński odwołuje dyspensę z 14 marca br. dotyczącą obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Powracamy zatem do obowiązujących w prawie kościelnym zasad (por. kan. 1247 i 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego), od przestrzegania których zwolnione są jedynie osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też z innych ważnych przyczyn niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św.

                                                

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św.- kończy się Okres Wielkanocny. Po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W poniedziałek Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W przyszłą niedzielę uroczystość  Trójcy Przenajświętszej.
 3. Dzisiaj kończymy Nabożeństwa Majowe. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach majowych i Apelach Maryjnych wieczorem. Szczególne dziękuję ks. Krzysztofowi, ks. Tomaszowi, scholi młodzieżowej i osobom, które codzienne przygotowywały i prowadziły  te wieczorne modlitwy.
 4. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony NSPJ i nabożeństwa czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Do soboty o 18.00 Msza św., po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe. W niedzielę nabożeństwo o 17.30 przed Mszą wieczorną. W przyszłą – pierwszą niedziele miesiąca – nabożeństwo również po Mszy o 18.00.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy do modlitwy w intencji powołań, w piątek oddajemy cześć NSPJ, w sobotę Niepokalanemu Sercu NMP. Spowiedź codziennie przed Msza św. Chorych księża odwiedzą w umówionych terminach.
 6. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII wraz z rodzicami odbędzie się w piątek po Mszy wieczornej.
 7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w piątek 12 czerwca o 18.30 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
 8. W imieniu organizatorów zapraszamy w I-szą sobotę miesiąca na piesza pielgrzymkę wynagradzającą z Międzyrzecza do Rokitna. Rozpoczęcie o 7.00 przy siedzibie PSP .
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii. W Gościu.: Nastoletnia świętość.; czy w Polsce zabraknie księży ? w Niedzieli: Kto dziś idzie za Jezusem? Dary Ducha Św. – jak je rozumieć?
 10. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej.
 11. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 12. Solenizantom i Jubilatom z tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Szczególną modlitwą ogarniamy p. Leszka – naszego organistę – z okazji przypadających w środę Imienin.

 

Świebodzin  31.05.2020 r.                            Proboszcz  ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u