Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Po Mszy św. o 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. Zakończenie Nabożeństw Różańcowych jutro o 16.30; natomiast o 17.00 Mszą św. rozpoczniemy Marsz i Bal ze Świętymi. Zapraszamy wszystkich małych i dużych. Bezpośrednio po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Całość zakończymy Balem ze Świętymi. U wszystkich mile widziane przebranie za Świętego, lampion lub świeczka, a u dzieci koszyczek na cukierki.
 3. We wtorek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego. Msze św. w naszym kościele o 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. Na Widoku Msza św. o 8.00, w Grodziszczu o 9.30.
  O 12.00 gromadzimy się przy bramie cmentarza. Na cmentarzu modlitwy za zmarłych zakończone Mszą św. około 12.30 przy Nekropolii Kresowian.
 4. W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze  św.  7.00 , 9.00 i 18.00. Msz św. wieczorna w intencji wszystkich zmarłych –zwłaszcza z naszych rodzin . Po Mszy św. udamy się procesyjnie na cmentarz z modlitwą różańcową zakończoną litanią za zmarłych. Prosimy przynieść lampiony, znicze, które postawimy na zapomnianych grobach.
 5. W czasie pierwszych ośmiu dni listopada Kościół daje nam przywilej uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, w każdym z tych dni pod warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach Ojca św., starania o uwolnienie od zgubnych nawyków lub grzesznych przyzwyczajeń. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty codziennie przed Mszą św.
 6. W zakrystii można zaopatrywać się w karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona zmarłych polecanych we wspólnej modlitwie różańcowej. Wypełnione karty w kopertach wrzucamy do urny przy ołtarzu Matki Bożej. Na każdej karcie jest data – dzień w którym będą czytane imiona zmarłych. Zapraszamy do modlitwy różańcowej i przyjęcia komunii za swoich zmarłych w wyznaczonym dniu.
 7. Modlitwa różańcowa za zmarłych wymienionych w wypominkach od 3 XI. Do piątku po Mszy św. o 18.00, w sobotę i niedzielę o 17.30.
 8. W tym tygodniu I -szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
 9. Chorych odwiedzimy w piątek i sobotę od 7.00.
 10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania -gr. starsza ks. Rafała- w przyszłą niedzielę o 15.00.
 11. Do nabycia Gość Niedzielny i
 12. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. W dniu dzisiejszym – w rocznicę Poświęcenia Kościoła  – wszystkim troszczącym się o piękno naszego kościoła w wymiarze materialnym składamy wielkie Bóg zapłać!.
 13. Od 3 do 13 listopada organizowany jest w Świebodzinie Tydzień Patriotyczny. Szczegóły na plakatach.
 14. Dzisiaj kończy się VI festiwal Musica Misericordia, z tej racji w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 18.00, podczas której chór i orkiestra pod dyrekcją Pawła Bębenka wykonają utwory z – Mszy o Miłosierdziu Bożym. Po Mszy Św. odbędzie się koncert dziękczynny. Szczegóły na plakatach. Paweł Bębenek jest kompozytorem muzyki liturgicznej oraz dyrygentem prowadzącym działalność koncertową. Mieliśmy okazję gościć tego wybitnego muzyka także w naszym kościele w maju tego roku podczas warsztatów liturgiczno – muzycznych.

Świebodzin  30.10.2016 Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u