Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Po Mszy św. o 8.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. Jutro dzień Imienin Bpa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o    modlitwie w int. Solenizanta.
 3. Zakończenie Nabożeństw Różańcowych w czwartek  o 16.30; natomiast o 17.00 Mszą św. rozpoczniemy Marsz i Bal ze Świętymi. Nie będzie Mszy o 18.00. we Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego. Msze św. w naszym kościele  o 8.30, 10.30 i 18.00. Na Widoku Msza św. o 8.00, w Grodziszczu o 9.30.

  O 12.00 gromadzimy się przy bramie cmentarza. Na cmentarzu modlitwy za zmarłych zakończone Mszą św. około 12.30 przy Nekropolii Kresowian.

 4. W sobotę  2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze  św.  7.00 , 9.00 i 18.00. Msza św. wieczorna w intencji wszystkich zmarłych –zwłaszcza z naszych rodzin. Po Mszy św. procesja na cmentarz z modlitwą różańcową zakończoną litanią za zmarłych. Prosimy przynieść lampiony, znicze, które postawimy na zapomnianych grobach.
 5. We wtorek 5.XI o 18.00 Msza św., a następnie różaniec  w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników niepedagogicznych powiatu świebodzińskiego.
 6. W czasie pierwszych ośmiu dni listopada Kościół daje nam przywilej uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, w każdym z tych dni pod warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach Ojca św., starania o uwolnienie od zgubnych nawyków lub grzesznych przyzwyczajeń. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty codziennie przed Mszą św.
 7. Przy ołtarzu M.B i w zakrystii można zaopatrywać się w karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona zmarłych polecanych we wspólnej modlitwie. Wypełnione karty w kopertach wrzucamy do urny przy ołtarzu Matki Bożej. Na każdej karcie jest data – dzień w którym będą czytane imiona zmarłych. Zapraszamy do modlitwy i przyjęcia komunii za swoich zmarłych w wyznaczonym dniu.
 8. Modlitwa za zmarłych wymienionych w wypominkach od 3 XI. Do piątku po Mszy św. o  18.00, w sobotę i niedzielę o 17.30.
 9. W tym tygodniu I -szy  piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
 10. 10. Chorych odwiedzimy w sobotę od 7.30.
 11. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela .W GN Sposób na morderstwo to komentarz do filmu Nieplanowane który będzie w kinach od 1.XI oraz płyta z filmem Bernadetta; W Niedzieli – Kim są Święci, Dusze czyśćcowe zawsze pomogą; Szatan posługuje się kłamstwem.
 12. Dzisiaj o 19.00 w Sanktuarium M.B. ostatni koncert  w ramach IX festiwalu Musica Misericordia.
 13. Od 5 do 12 listopada organizowany jest w Świebodzinie Tydzień Patriotyczny. Szczegóły na plakatach.
 14. Za ofiary złożone na remont kościoła – 6900 zł dzisiaj złożone a przeznaczone na potrzeby Misji, składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość  serdecznie dziękujemy. W dniu dzisiejszym – w rocznicę Poświęcenia Kościoła  – wszystkim troszczącym się o piękno naszego kościoła w wymiarze materialnym składamy wielkie Bóg zapłać!. 

 

MARSZ I BAL ZE ŚWIĘTYMI

Od wielu lat próbuje się zagospodarować naszą, katolicką Uroczystość Wszystkich Świętych jako noc ciemności Halloween. W reakcji na to w wielu parafiach rozbudowuje się obchody uroczystości o dodatkowe elementy, by noc naszej Wigilii Wszystkich Świętych uczynić nocą Bożej radości, światłości i świętych. Dlatego zapraszamy do udziału w świebodzińskich obchodach, które rozpoczniemy w czwartek 31 października o godz. 17.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła Mszą św. z relikwiami świętych,

– po Eucharystii wyruszy radosna procesja z relikwiami – tzw. „Marsz Świętych ze świętymi” przez wszystkie trzy świebodzińskie parafie do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie dzieci będą rozdawać, a nie zbierać cukierki, wszyscy będziemy śpiewać i czcić Boga poznając postacie świętych,

– procesję zakończy wystawienie i Adoracja Świętego Świętych – Najświętszego Sakramentu – a po chwili adoracji bal „Świętych ze świętymi”, z zabawami, grillem, ciastem i słodkościami dla dzieci oraz niespodzianką na zakończenie.

Prosimy by dzieci na Mszę, procesję i bal przebrać za świętych, a dorośli niech przywdzieją białe szaty symbolizujące czystość Dzieci Bożych. Prosimy też, by nie stawiać żadnych upiornych dyń, ale zapalić w oknach świece lub lampy i wywiesić obrazy świętych – chcemy zachęcić, by ta noc zajaśniała światłem, dobrem i dobrym przykładem, a nie mrokiem. 

Panie z wszystkich parafii prosimy o upieczenie ciast dla dzieci i dostarczenie ich 30 października między 15.00 a 18.00 lub w dniu 31 października od godz. 15.00 do Przystani Pielgrzyma za plebanią sanktuarium.

Świebodzin  27.10.2019 r.           Proboszcz   Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u