Ogłoszenia Duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Po Mszy św. o 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. Zakończenie Nabożeństw Różańcowych we wtorek o 16.30; natomiast o 17.00  Mszą św. rozpoczniemy Marsz i Bal ze Świętymi. Zapraszamy wszystkich małych i dużych. Bezpośrednio po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Całość zakończymy Balem ze Świętymi. U wszystkich mile widziane przebranie za Świętego, lampion lub świeczka, a u dzieci koszyczek na cukierki.
 3. W środę 1 listopada  uroczystość Wszystkich Świętych. Obowiązuje uczestnictwo we Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego. Msze św. w naszym kościele  o 00, 9.00, 10.30 i 18.00. Na Widoku Msza św. o 8.00, w Grodziszczu o 9.30.
  O 12.00 gromadzimy się przy bramie cmentarza. Na cmentarzu modlitwy za zmarłych zakończone Mszą św. około 12.30 przy Nekropolii Kresowian.
 1. W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze  św.  00 , 9.00 i 18.00. Msza św. wieczorna w intencji wszystkich zmarłych –zwłaszcza z naszych rodzin . Po Mszy św. procesja na cmentarz z modlitwą różańcową zakończoną litanią za zmarłych. Prosimy przynieść lampiony, znicze, które postawimy na zapomnianych grobach.
 2. W czasie pierwszych ośmiu dni listopada Kościół daje nam przywilej uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, w każdym z tych dni pod warunkami: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, modlitwa w intencjach Ojca św., starania o uwolnienie od zgubnych nawyków lub grzesznych przyzwyczajeń. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty codziennie przed Mszą św.
 3. Przy ołtarzu M.B i w zakrystii można zaopatrywać się w karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona zmarłych polecanych we wspólnej modlitwie różańcowej. Wypełnione karty w kopertach wrzucamy do urny przy ołtarzu Matki Bożej. Na każdej karcie jest data – dzień w którym będą czytane imiona zmarłych. Zapraszamy do modlitwy różańcowej i przyjęcia komunii za swoich zmarłych w wyznaczonym dniu.
 4. Modlitwa za zmarłych wymienionych w wypominkach od 3 XI. Do piątku po Mszy św. o 18.00., w sobotę i niedzielę o 17.30.
 5. W tym tygodniu I -szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
 6. Chorych odwiedzimy w piątek i sobotę od 7.00.
 7. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela
 8. Dzisiaj kończy się VII festiwal Musica Misericordia. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o 19.00 odbędzie się koncert muzyki barokowej.
 9. Od 3 do 10 listopada organizowany jest w Świebodzinie Tydzień Patriotyczny. Szczegóły na plakatach.
 10. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. W dniu dzisiejszym – w rocznicę Poświęcenia Kościoła  – wszystkim troszczącym się o piękno naszego kościoła w wymiarze materialnym składamy wielkie Bóg zapłać!.

          Świebodzin  29.10.2017                           Proboszcz   Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u