Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”, po Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. Dzisiaj Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich pracowników oświaty. Zapraszamy na różaniec w intencji pracowników oświaty.
 3. Nabożeństwo Różańcowe dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku i w niedzielę o 17.30, po różańcu Msza św. W sobotę różaniec o 8.30. Dla dzieci o 16.30.
 • We wtorek 16 października 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły – modlić się będziemy o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. J.P II.
 1. W czwartek 18 października św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia.
 2. W piątek 19 października rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujmy za kapłana, który przypomniał nam, że wolność jest w nas.
 3. Dzisiaj na Mszę św. o 15.00 i spotkanie zapraszamy starszą, a w przyszłą niedzielę  gr. młodszą kandydatów do bierzmowania.
 4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do tych dni, a także o modlitwie za zmarłych. Jak co roku można zaopatrywać się w karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona zmarłych polecanych we wspólnej modlitwie różańcowej. Wypełnione karty w kopertach wrzucamy do urny przy ołtarzu Matki Bożej. Karty można pobrać przy urnie oraz przy głównym wyjściu z kościoła. Na każdej karcie jest data – dzień w którym będą czytane imiona zmarłych. Wypominki będą od 4 do 24 listopada. Do piątku po Mszy św. o  00, w sobotę i niedzielę o 17.30.
 5. Nauka przed chrztem w sobotę 20.X o 19.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
 6. Akcja Katolicka i Poradnia Życia Rodzinnego zapraszają do udziału w pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem  tzn. „Dzieci Utraconych” , w sobotę 20 paźdzernika o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie. Pół godziny wcześniej rozpocznie się w kaplicy modlitwa różańcowa.
 7. Zapraszamy wszystkich małych i dużych na Marsz i Bal ze Świętymi. Gromadzimy się 31 października o godzinie 17.00 na Mszy Świętej w naszym kościele. Bezpośrednio po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Całość zakończymy Balem w Przystani Pielgrzyma przy plebanii kościoła Miłosierdzia Bożego. O 20 puszczanie lampionów do nieba. U wszystkich mile widziane przebranie za Świętego, lampion lub świeczka, a u dzieci koszyczek na cukierki.
 • W zakrystii do nabycia są kalendarze na nowy rok. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabyć można przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii. Polecamy artykuły: GN: Pontyfikat głębokich zmian, w N: Kulisy konklawe, Kanonizacja Pawła VI
 1. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona na remont Domu Sióstr.
 2. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy.
 3. Dziś w Kościele Bożej kolejny koncert w ramach VIII Festiwalu Musica Misericordia Szczegóły na plakacie.

 

Świebodzin  14. 10. 2018 r.                                 Proboszcz  Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u