Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

 

 1. Dzisiaj o 00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych z kl. III., o 18.00 Msza św. i spotkanie informacyjne dla uczniów kl. VII szkoły podstawowej i kl. II gimnazjum i ich Rodziców w ramach przygotowania do s. bierzmowania.
 2. Nabożeństwo Różańcowe dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku i w niedzielę o 17.30, po różańcu Msza św. W sobotę różaniec o 8.30. Dla dzieci ze szkoły podstawowej o 16.30.  
 3. Zapraszamy na spotkanie biblijne w piątek po Mszy wieczornej. Spotkanie scholi młodzieżowej w piątek o 19:00; , ERM – u w sobotę o godz. 10:00, scholi dziecięcej w sobotę o godz. 11:00, ministrantów w sobotę po Mszy św. o 9:00, lektorów w piątek po Mszy św. wieczornej.
 4. W poniedziałek 16 października 39 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły – modlić się będziemy o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. J.P II.
 5. W środę 18 października św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia.
 6. W czwartek 19 października rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujmy za kapłana, który przypomniał nam że wolność jest w nas.
 7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do tych dni, a także o modlitwie za zmarłych. Jak co roku można zaopatrywać się w karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona zmarłych polecanych we wspólnej modlitwie różańcowej. Wypełnione karty w kopertach wrzucamy do urny przy ołtarzu Matki Bożej. Karty można pobrać przy urnie oraz przy głównym wyjściu z kościoła. Na każdej karcie jest data – dzień w którym będą czytane imiona zmarłych. Wypominki będą od 3 do 18 listopada po Mszy wieczornej.
 8. Akcja Katolicka i Poradnia Życia Rodzinnego zapraszają do udziału w pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem  tzn. „Dzieci Utraconych” dnia 21 paźdzernika o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie. Pół godziny wcześniej rozpocznie się w kaplicy modlitwa różańcowa.
 9. Zapraszamy wszystkich małych i dużych na Marsz i Bal ze Świętymi. Gromadzimy się 31 października o godzinie 17.00 na Mszy Świętej w naszym kościele. Bezpośrednio po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Całość zakończymy Balem w Przystani Pielgrzyma przy plebanii kościoła Miłosierdzia Bożego. O 20 puszczanie lampionów do nieba. U wszystkich mile widziane przebranie za Świętego, lampion lub świeczka, a u dzieci koszyczek na cukierki.
 10. W zakrystii do nabycia są kalendarze na nowy rok. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabyć można przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.
 11. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest nr PESEL.
 12. Po Mszy zbiórka do puszek dla ofiar kataklizmu w Meksyku. Za ofiary złożone na Fundusz Stypendialny – 1932 zł, składane na potrzeby parafii, a dzisiaj przeznaczone na remont Domu Sióstr  serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.  W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na działalność misyjną Kościoła.

 

Świebodzin  15.10.2017                                     Proboszcz  Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u