Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

 1. Dzisiaj 13–ty dzień miesiąca. Zapraszamy na ostatni w tym roku Wieczór Fatimski. Z tej racji nabożeństwo różańcowe w intencjach wynagradzających o 17.30. Następnie Msza św. w int. Czcicieli M.B. Fatimskiej i procesja z figurą M. B.
 2. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”, połączony ze zbiórką do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Jutro Dzień Edukacji. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wszystkich pracowników oświaty. Zapraszamy na różaniec w intencji pracowników oświaty.
 4. Nabożeństwo Różańcowe dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku i w niedzielę o 17.30, po różańcu Msza św. W sobotę różaniec o 8.30. Dla dzieci o 16.30.
 5. W środę 16 października 41 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Karola Wojtyły – modlić się będziemy o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. J.P II.
 6. W piątek 18 października św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia.
 7. W sobotę 19 października rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziękujmy za kapłana, który przypomniał nam że wolność jest w nas.
 8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do tych dni, a także o modlitwie za zmarłych. Jak co roku można zaopatrywać się w karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona zmarłych polecanych we wspólnej modlitwie różańcowej. Wypełnione karty w kopertach wrzucamy do urny przy ołtarzu Matki Bożej. Karty można pobrać przy urnie oraz przy głównym wyjściu z kościoła. Na każdej karcie jest data – dzień w którym będą czytane imiona zmarłych. Wypominki będą od 3 do 16 listopada. Do piątku po Mszy św. o  00, w sobotę i niedzielę o 17.30.                      
 9. W najbliższą sobotę na g. 16.00  zapraszamy na spotkanie do świetlicy szkoły katolickiej małżeństwa, które chcą pogłębiać swoją relację z Panem Bogiem oraz wewnątrz małżeństwa. Zapewniamy opiekę nad dziećmi oraz towarzyszenie kapłana.                    
 10. W piątek 18 października o 19.00 w parafii Matki Bożej (sala domu parafialnego) rozpocznie się Kurs Przedmałżeński.
 11. Nauka przed chrztem w sobotę 19.X o 19.30 w Sanktuarium Miłosierdzia B.
 12. Akcja Katolicka i Poradnia Życia Rodzinnego zapraszają do udziału w pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem  tzn. „Dzieci Utraconych” dnia 19 października o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie. Pół godziny wcześniej rozpocznie się w kaplicy modlitwa  różańcowa.
 13. Zapraszamy wszystkich małych i dużych na Marsz i Bal ze Świętymi. Gromadzimy się 31 października  o godzinie 17.00 na Mszy Świętej w naszym kościele. Bezpośrednio po Mszy św. przejdziemy ulicami miasta do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Całość zakończymy Balem w Przystani Pielgrzyma przy plebanii kościoła Miłosierdzia Bożego. U wszystkich mile widziane przebranie za Świętego, lampion lub świeczka, a u dzieci koszyczek na cukierki. W związku z przygotowaniami do Marszu i Balu Wszystkich Świętych,  jak co roku prosimy o upieczenie ciast dla dzieci. By umożliwić sprawną organizację wydarzenia, już teraz prosimy o zapisywanie się na listę, deklarując liczbę ciast, które będą ofiarowane.
 14. W zakrystii do nabycia są kalendarze na nowy rok. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabyć można przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii. Polecamy artykuły w Niedzieli: Polska w naszych rękach; Uczył jak kochać Boga i Polskę; Papież dobroci; w GN: Płacą zgodnie z prawem– o podatkach kościoła i duchownych; Demokracja według Jana Pawła II; Pojedynek rożnych pamięci.
 15. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona na remont naszego kościoła.
 16. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy.
 17. Dziś w naszym kościele kolejny koncert w ramach IX Festiwalu Musica Misericordia.

Świebodzin  13.10.2019 r.                         Proboszcz  Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u