Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

 

 1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”, połączony ze zbiórką do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Nabożeństwa Różańcowe dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o 17.30-po różańcu Msza św.. W sobotę różaniec o 8.30; w niedzielę o 17.30. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16.30.
 4. W przyszłą niedzielę 13–ty dzień miesiąca. Zapraszamy na ostatni w tym roku Wieczór Fatimski. Z tej racji nabożeństwo różańcowe w intencjach wynagradzających o 17.30. Następnie Msza św. w int. Czcicieli M.B. Fatimskiej i procesja z figurą M. B.
 5. W środę na Mszę św. o 18.00 i spotkanie zapraszamy  starsza kandydatów do bierzmowania.
 6. Nauka przed chrztem w sobotę 12.X o 19.00 w parafii M.B. Królowej Polski.
 7. W piątek 18 października o 19.00 w parafii Matki Bożej (sala domu parafialnego) rozpocznie się Kurs Przedmałżeński.
 8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do tych dni, a także o modlitwie za zmarłych. Od przyszłej niedzieli -jak co roku można zaopatrywać się w karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona zmarłych polecanych we wspólnej modlitwie różańcowej. Wypełnione karty w kopertach wrzucamy do urny przy ołtarzu Matki Bożej. Karty można pobrać przy urnie oraz w zakrystii. Na każdej karcie jest data – dzień w którym będą czytane imiona zmarłych. Wypominki będą od 3 do 16 Do piątku po Mszy św. o  18.00., w sobotę i niedzielę o 17.30.
 9. W zakrystii do nabycia są kalendarze na nowy rok. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabyć można przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii, a w nich min. Byłem narzędziem . Pio; Sekretarka i prorok; ulepszanie księdza; Kiedy zabraknie nam wody?; Kto nie wierzy w diabła nie wierzy w Ewangelię; Spotkanie dwóch świętych.
 10. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 11. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki przypomina min. że: katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. Dlatego też na prośbę Ks. Bpa Diecezjalnego w piątek zapraszamy do udziału w modlitwie za Ojczyznę. O 18.00 Msza św.,- wyjątkowo –  różaniec po Mszy św. następnie adoracja N.S. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00.
 12. Przypominamy, że dziś w Sanktuarium M.B. o 19.00 rozpoczyna się IX Międzynarodowy Festiwal Musica Misericordia. Szczegóły na plakacie. Natomiast ks. Rektor GWSD zaprasza do udziału w nabożeństwie Akatystu, które odbędzie się 12.X o 20.00 w kościele seminaryjnym.
 13. W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że „z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. […] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. […] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. […] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania”.

 

Świebodzin 06.10.2019 r.                                         Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u