Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykła

 1. W przyszłą niedziele po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu tego czasu i nie zaniedbywaniu praktyki modlitwy i niedzielnej Mszy św.
 3. Od dzisiaj obowiązuje wakacyjny porządek   odprawiania   Mszy św. W niedzielę o  7.00,  8.30,  10.30,  12.00  i  19.00; od poniedziałku do piątku Msza o  7.00  i  18.00; w sobotę o 9.00   i  18.00. Modlitwy do św. Józefa w poniedziałek, Nowenna do św. Michała we wtorek, do M.B. Nieustającej Pomocy środę po Mszy św.; Koronka do B. Miłosierdzia w piątek przed Mszą wieczorną.
 4. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna tylko w piątek od 16.00 do 17.00.
 5. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek uroczystość NSPJ. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – taca przeznaczona na potrzeby  Stolicy Apostolskiej.
 6. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o 12.00. Do czwartku Msza św. wieczorna o 18.00 połączona z nabożeństwem i procesją Eucharystyczną. W czwartek zakończenie Oktawy. Po procesji błogosławieństwo wianków i ziół.
 7. Dziękujemy  za przygotowanie ołtarza na Boże Ciało przedstawicielom Akcji Katolickiej :  Stanisławie  Zahorskiej,  Dorocie i Robertowi   Ziach, Wioletcie i Rafałowi Zańko, Remigiuszowi Masiel, Sławomirowi Urbanowicz i Jerzemu Mech  oraz siostrom zakonnym.
 8. Duszpasterstwo Rolników zaprasza na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę z Otynia do Częstochowy  w dniach 2-12 lipca. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy także do udziału w podobnej pielgrzymce, która wychodzi z naszej parafii 1 sierpnia. Karty uczestnictwa w zakrystii.
 9. Zapraszamy dzieci do zabawy w postaci budowy naszego kościoła z klocków LEGO – 27.06 W SP nr 3 . Szczegóły na plakacie.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Niedziela. GN – To jest Ciało Pańskie; Płeć z wyboru. NIEDZIELA – Ideologia gender bez dowodów; Zamiast czekać – pomódl się.
 11. Za ofiary złożone na remont kościoła 6600 zł., składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 12. Biskupi obecni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski podjęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, po każdej Mszy św., suplikacji: Święty  Boże, Święty Mocny… Będzie to formą ekspiacji – zadośćuczynienia za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec duchownych.
 13. W związku z pożarem kościoła w Lutolu Suchym Ks. Bp Diecezjalny zwraca się z apelem o modlitwę i pomoc w odbudowie kościoła. Zbiórka do puszek na odbudowe kościoła w Lutolu Suchym odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszach św.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy pięknego tygodnia, a błogosławieństwo płynące z ofiary Eucharystii niech nas w dobrem umacnia. 

 

            Świebodzin 23.06.2019 r.                                     Proboszcz   Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u