OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. W czwartek 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Z powodu istniejących ograniczeń nie będzie procesji miedzyparafialnej – miejskiej. Ten dzień przeżyjemy w następujący sposób: Msze św. będą jak w niedzielę. Pół  godziny przed każdą Msza będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym sakramencie i osobista adoracja zakończona błogosławieństwem N.S. – bezpośrednio przed Mszą. Niech nasza jak najliczniejsza obecność będzie wyrazem wdzięczności i wiary w obecność Jezusa pod postaciami Eucharystii. Mimo braku procesji miejskiej prosimy o udekorowanie domów  i okien obrazami i emblematami eucharystycznymi. W Oktawie Bożego Ciała, po Mszy wieczornej codziennie procesja z N.S wokół kościoła. Prosimy by na te procesje przygotować sztandary i feretrony; dziewczynki  prosimy  o sypanie kwiatków. Prosimy również o korzystanie z sakramentu pokuty. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
 3. Prosimy również o przynoszenie kwiatów do zakrystii.                              
 4. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Zapraszamy na Wieczór Fatimski. W tym dniu wspominamy również św. Antoniego z Padwy, który jest drugorzędnym patronem naszego kościoła. Dlatego też po Mszy o 9.00 modlitwy przez wstawiennictwo św. Antoniego; o 17. 30 różaniec następnie Msza św. w intencjach fatimskich. Po Mszy nabożeństwo czerwcowe, i procesja z N.S. i figura M.B. Fatimskiej.
 5. Nabożeństwo ku czci NSPJ od poniedziałku do soboty po Mszy św. o 18.00;  w niedzielę o 17.30.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – gr. starsza – we wtorek i w niedzielę o 18.00. W niedzielę odbędzie się obrzęd poświecenia i wręczenia krzyży.  Spotkanie gr. młodszej w piątek o 18.00.
 7. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych z kl. kl. III w przyszłą niedziele o 12.00.
 8. W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w piątek 12 czerwca o 18.30 rozpocznie się kurs przedmałżeński.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; w Niedzieli„Nasz Bóg to Trójca”;  „Przypadek ?”;” Święty kaznodzieja”. w Gościu Niedzielnym – „ Duchowa procesja”; „ Wykupić Jezusa”; „ Kościół nieużyteczny!”              
 10. Zbiórka do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie została odwołana przez organizatorów , a w przyszła niedzielę odbędzie się zbiórka na KUL i IFT.
 11. Za ofiary składane na potrzeby parafii oraz wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 12. ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ ROKITNIAŃSKIEJ W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ CIERPLIWIE SŁUCHAJĄCEJ W ROKITNIE 2020  

W tym roku zapraszamy przede wszystkim do duchowej łączności dzięki transmisjom online dostępnym na stronie WWW sanktuarium: http://rokitno.org.  Nabożeństwa i modlitwy w tygodniu odpustowym w tym roku będą miały miejsce w bazylice. Codziennie o godz. 20.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, a o godz. 21.00 – Apel Maryjny. 14.06. (niedziela) – godz. 12.00 – Msza św. w intencji powołań z udziałem wychowawców i alumnów Z-GWSD w Paradyżu; 15.06. (poniedziałek) – godz. 11.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. z homilią – z udziałem Apostolstwa Trzeźwości; 16.06. (wtorek) – godz. 11.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. z homilią – z udziałem osób posługujących w naszych parafiach – kościelni, zakrystianie, organiści itd. 17.06. (środa) – godz. 9.30 – Spotkanie dotyczące posługi księży kapelanów podczas epidemii w poszczególnych placówkach medycznych, godz. 11.00 – Msza św. z homilią w intencji chorych i cierpiących oraz służby zdrowia z udziałem kapelanów szpitali na terenie naszej diecezji; 18.06. (czwartek) – UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ ROKITNIAŃSKIEJ – godz. 11.00 – Msza św. ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej z homilią z udziałem księży z dekanatu Rokitno oraz leśników (Biskup Diecezjalny); 20.06. (sobota) – godz. 10.00 – Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, godz. 11.00 – Msza św. z homilią z udziałem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, godz. 15.00 – Msza św. połączona z promocją Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. Godz. 18.00 – Msza św. z homilią – Diecezjalny Dzień Młodych, czuwanie modlitewne; 21.06. (niedziela) – godz. 10.30 Suma odpustowa z udziałem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla z intronizacją relikwii bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego (transmitowana przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski)

Przed uroczystością, od 9 czerwca zachęcamy także do odmawiania w parafiach Nowenny do Matki Bożej Rokitniańskiej. Intencja Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego na czas tegorocznej nowenny: O nowe, święte powołania kapłańskie dla naszej diecezji.

 

Świebodzin 07.06.2020 r.                                     Proboszcz ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u