Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

  Droga  Krzyżowa:
  dla  dzieci  w  piątek  o  16.30
  dla młodzieży i dorosłych o 17.30

  Gorzkie  Żale  z  nauką  pasyjną
  w  każdą niedzielę  o  17.00.
    

  W czasie Gorzkich Żali i po Drodze Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 1. W poniedziałek po Mszy wieczornej modlitwy do św. Józefa, we wtorek Nowenna do Św. Michała Archanioła, w środę do M.B. Nieustającej Pomocy, w czwartek pół godziny przed Mszą adoracja w intencji powołań. W piątek Droga Krzyżowa.
 2. W środę 13 marca, VI rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie o B. błogosławieństwo i owocny pontyfikat.
 3. Serdecznie zapraszamy małżeństwa, które chcą pogłębić swą miłość zbliżając się do Boga. Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 marca o 16.00 w budynku szkolnym przy ul. Szpitalnej 3 . Zapewniona będzie opieka duchowa kapłana i opieka dla dzieci.
 4. W przyszłą niedzielę Mszą o 15.00 rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania –gr. starsza.
 5. Już dziś informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się od 7 do 10 kwietnia; dla młodzieży od 1 do 3 kwietnia.
 6. 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa. Zachęcamy dzisiaj do rozpoczęcia i modlitwy Nowenną do Św. Józefa.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o 12.00 w intencji ks. proboszcza z okazji Imienin.
 8. W Wielkim Poście składamy ofiary na Jałmużnę Postną do skarbony przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy. Te ofiary są materialnym zadośćuczynieniem za niezachowanie postów oraz brak wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątki. Ofiary przeznaczane są na cele charytatywne.
 9. Rodzinom, które już złożyły swoją ofiarę na rzecz seminarium duchownego w Gościkowie-Paradyżu, serdecznie dziękujemy. Prosimy pozostałe rodziny aby ofiary na seminarium składać w kopertach, które pozostawiliśmy w każdej rodzinie w czasie kolędy.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; oprócz bieżących informacji z życia Kościoła, w Gościu Niedzielnym m.in. „Umartwienie nie zmartwienie”; ”Europa: islamizacja i sekularyzacja”. W Niedzieli: „A bramy piekielne Go nie przemogą”; ”Bóg nie chciał mnie poprawić?”
 11. Przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Łagowie 15 marca o 19.00. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii w swojej parafii.
 12. W sobotę 16 marca nauka dla rodziców i chrzestnych w Sanktuarium M.B. o 19.30.
 13. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritasu. W zeszłym roku Caritas Diecezjalna uzyskaną kwotą blisko 800 000 zł pomogła wielu potrzebującym osobom. Była to pomoc rzeczowa, żywnościowa i społeczna. Pomoc w rozliczeniu PIT-u oferują panie z PZC w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
 14. W dniach 22-24 marca br. w Głogowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. W obecnej sytuacji wiele tych par szuka swego miejsca w Kościele, a w swojej złożonej sytuacji nie zawsze mogą znaleźć odpowiednią pomoc. Takie rekolekcje mogą stać się szansą, aby na nowo doświadczyć wspólnoty Kościoła. Odbędą się w domu „Uzdrowienia Chorych”, koszt 170 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje i bliższych informacji udziela:  Ks. Rafał Zendran  – tel. 722 322 122.
 15. W przyszła trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona na remont naszej świątyni.
 16. Za ofiary składane na potrzeby parafii i inne cele serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Świebodzin 10.03.2019 r.                                       Proboszcz    Ks. Zbigniew Nosal

 

 

 

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u