OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  Droga  Krzyżowa:  dla  dzieci  w  piątek  o  16.30;
  dla młodzieży i dorosłych 
  o 17.30                                                                                                                         Gorzkie  Żale  z  nauką  pasyjną  w  każdą niedzielę  o  17.00.   
  W czasie Gorzkich Żali i po Drodze Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 1. Już dziś informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych odbędą się od 29 marca do 1 kwietnia; dla młodzieży od 16 do 18 marca.
 2. W Wielkim Poście składamy ofiary na Jałmużnę Postną do skarbony przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy. Te ofiary są materialnym zadośćuczynieniem za niezachowanie postów  oraz brak wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątki. Ofiary przeznaczane są na cele charytatywne.     
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed Mszą św., w piątek przed droga krzyżową od 16.00. Chorych odwiedzimy w sobotę od 7.30.
 4. W środę  zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny. Materiały do pobrania na stronie parafii http://michael.swiebodzin.pl/synod/i  w zakrystii.
 5. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie młodszej grypy kandydatów do bierzmowania.
 6. Rodzinom, które już złożyły swoją ofiarę na rzecz seminarium duchownego w Gościkowie-Paradyżu, serdecznie dziękujemy. Prosimy pozostałe rodziny aby ofiary na seminarium składać w kopertach, które pozostawiliśmy w każdej rodzinie w czasie kolędy.
 7. Planujemy wyjazd na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego 7 czerwca. Koszt przejazdu 100 zł. Ze względów organizacyjnych prosimy o zapisy do najbliższej  niedzieli.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; oprócz bieżących informacji z życia Kościoła, w Gościu Niedzielnym m.in. „Sidła Kusego”; ”Sługa prawdy”. W Niedzieli: „Kocham, choć nie mam już siły”; ”Maryjne drogi Kardynała Wyszyńskiego”; ”Post w Biblii”; Czy da się pogodzić4 prace z modlitwą?”
 9. Przygotowanie dorosłych do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w piątek 6 marca Mszą św. o 18.00 w Łagowie. Szczegóły w zakrystii. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się  do kancelarii w swojej parafii.
 10. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritasu. W zeszłym roku Caritas Diecezjalna uzyskaną kwotą blisko 700 000 zł pomogła wielu potrzebującym osobom. Była to pomoc rzeczowa, żywnościowa i społeczna.  Pomoc w rozliczeniu PIT -u oferują panie z PZC w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.
 11. W dniach 3 do 5 kwietnia w Głogowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. Szczegółowe informacje w zakrystii.   
 12. W przyszłą    niedzielę  zbiórka do puszek na cele misyjne Dziel Pomocy Ad Gentes.
 13. Za ofiary składane na potrzeby parafii i inne cele serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 14. Szkoła Podstawowa nr 2 zaprasza  na Drzwi Otwarte 3 marca o 16.30.Informacje szczegółowe na stronie szkoły.
 15. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zaprasza na Nocne Czuwanie na Różańcu w intencji dzieci i młodzieży, które odbędzie się w pierwsza sobotę 7 marca po Mszy wieczornej o 18.30 i będzie trwać do 7.00 rano. Szczegóły na plakacie.

            Świebodzin 01.03.2020 r.                               Proboszcz    Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u