Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Palmową

  1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. W czasie Mszy obrzęd poświęcenia palm.

  2. Do wtorku prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby skorzystać z sakramentów św. z racji świąt. Chorych odwiedzimy w środę.

  3. Okazja do spowiedzi do środy przed Mszą św.

  4. Msze św. do środy o 7.00, 9.00, 17.00 i 18.00.

  5. Rozpoczyna się liturgiczny obrzęd Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego, oraz Świąt Wielkanocnych. Pamiętajmy, że udział w Świętym Triduum Paschalnym jest bezpośrednim przygotowaniem do i jednocześnie świętowaniem największej uroczystości: Zmartwychwstania Chrystusa. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału – niestety tylko w sposób duchowy – przez korzystanie z transmisji telewizyjnych, radiowych czy internetowych. Szczegółowy plan obok.

  6. Celebracje Triduum Paschalnego pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego sprawowane w kościele seminaryjnym w Paradyżu transmitowane będą o godz. 19.00 przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radio Zachód.

  7. Kancelaria Parafialna nieczynna, a w sprawach pilnych prosimy kontaktować się telefonicznie( 684751005).

  8. Za ofiary składane na potrzeby parafii w kościele jak i przekazywane na konto parafialne, te składane na seminarium duchowne i kwiaty do Bożego Grobu serdeczne dziękujemy. Bóg zapłać!.

Świebodzin 05.04.2020 r. Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

PORZĄDEK TRYDUUM PASCHALNEGO I ŚWIĄT

NA PODSTAWIE DEKRETU KONGREGACJI DS. KULTU BOŻEGO I
DYSCYPLINY SAKRAMENTÓW Z DNIA 25 MARCA BR., ze względu na stan epidemii i obowiązujące do 11 kwietnia br. zarządzenia władz cywilnych obrzędy Wielkiego Tygodnia należy sprawować bez udziału ludu (na ten czas kościół pozostaje zamknięty), a jedynie wyznaczonymi imiennie posługującymi, których liczba nie przekroczy 5 osób.
Rozporządzenia te mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji i obowiązującego prawa cywilnego.

WIELKI CZWARTEK Ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o 18.00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły : jakościowy i ilościowy oraz abstynencja od napojów alkoholowych i innych używek.
Wieczorne Nabożeństwo Męki Pańskiej o 18.00. Bardzo proszę przystroić przydrożne krzyże.

WIELKA SOBOTA
Zachęcamy do przeżycia soboty aż do Wigilii Paschalnej w atmosferze postu.
Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w rodzinach w czasie śniadania wielkanocnego według wzoru jaki jest na tablicy ogłoszeń a także na stronie parafii.
WIECZORNA WIGILIA PASCHALNA O 20.30.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak niedziele czyli o 8.30, 10.30, 12.00, 15,00 i 18.00. Na Widoku i w Grodziszczu wyjątkowo o 8.30.
Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w niedzielę. Również na Widoku o 8.00 Tacaprzeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u