OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

 

W niedzielę Msze  o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00. – DO CZASU ODWOŁANIA LIMITÓW DOATKOWA MSZA O 7.00

MSZE ŚW. OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU  o     6.00  i   17.00. ;      w sobotę –  o     9.00 i 18.00

Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5 m i zasłanianiu  usta i nos.

               OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      NA  I  NIEDZIELĘ  ADWENTU

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W trzyletnim cyklu – którego temat brzmi: Eucharystia daje życie ten rok przeżywać będziemy pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy.
 2. Dzisiaj po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła, w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Barbary patronki górników.
 4. Wraz z okresem Adwentu przeżywać będziemy Msze św. o NMP– RORATY. Zapraszamy w miarę możliwości wszystkich parafian, a zwłaszcza najmłodszych z lampionami codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00., w soboty o 9.00. W tym roku mamy również specjalną ofertę, dla tych osób, którym wieczorna godzina nie odpowiada. Od jutra 30 XI zapraszamy więc –jak to było kiedyś- na Roraty o g. 6.00 rano. Ze względu na odwołane rekolekcje zachęcamy aby gorliwiej uczestniczyć w roratach. W czasie Mszy roratnich będą głoszone krótkie rozważania o eucharystii, na wieczornych Mszach o rodzinie.  Dzień skupienia połączony z sakramentem pokuty planujemy w piątek  po trzeciej niedzieli adwentu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pojednania już teraz, aby nie tworzyć później niepotrzebnych kolejek.
 5. W tym tygodniu I – szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek w intencjach wynagradzających NSPJ, w sobotę w intencjach wynagradzających NSNMP. Chorych odwiedzimy w sobotę od 7.30.
 6. W każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywa się piesza pielgrzymka z Międzyrzecza do Rokitna w fatimskim duchu wynagrodzenia. Początek o 7.30 przy straży pożarnej na trasie wylotowej do Rokitna. W imieniu organizatorów zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Kolejny raz przyłączamy się do akcji przedświątecznej organizowanej przez Do nabycia świece na wigilijny stół w cenie 6 zł. małe i 15 zł. duże. Natomiast do 13 XII trwała będzie akcja zbierania żywności. Prosimy o trwałe produkty jak mąka, cukier, ryż, olej, słodycze.
 8. Zachęcamy do nabywania pobłogosławionych opłatków na wigilijny stół. W tym roku ze względu na wprowadzone ograniczenia tylko w zakrystii. Bardzo prosimy by w ramach sąsiedzkiej pomocy umożliwić nabycie opłatków czy wigilijnej świecy również sąsiadom czy bliskim, którzy do kościoła przyjść nie mogą.
 9. Do nabycia prasa katolicka. W GN: Nie wiedzą co czyni; Odpowiedzialność bez złudzeń; Gotowy; N: adwentowe pytania; Niecodzienne rekolekcje; Zmysł  nadprzyrodzony;
 10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 11. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

 

    Świebodzin  29.11.2020 r.                                       Proboszcz    Ks. Zbigniew Nosal

 

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u