Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy o 10.30  zmiana tajemnic Żywego Różańca.
2. Od jutra do środy swoje rekolekcje przeżywać będzie młodzież szkół średnich. Z tego powodu w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. o 9.00.
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.15; dla dorosłych o 17.30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o  17.00. W czasie Gorzkich Żali zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
4. W związku ze zmianą czasu od poniedziałku Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
5. W czwartek przypada IV rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Nie będzie Mszy św. o 18.00, natomiast zapraszamy do modlitwy w intencji beatyfikacji Papieża. O 20.30 rozważać będziemy Różaniec , a o 21.00 odprawiona będzie Msza św.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek nabożeństwo w intencjach wynagradzających. Spowiedź z okazji I piątku codziennie przed Mszą św. Szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej.
7. Chorych  odwiedzimy w sobotę 4 kwietnia od 8.00.
8. Bardzo proszę Rodziców dzieci kl. II , by w sobotę 4 kwietnia o 10.00 w kościele rozpoczęli przygotowanie  dekoracji na Wielki Tydzień.
9. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy poświęcenie palm, natomiast 11.45 gromadzimy się przed kościołem, gdzie odbędzie poświęcenie palm i uroczysta procesja do kościoła.
10. W niedzielę Palmowa odbędzie się również Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Początek o   16.00 w kościele M.B. Królowej Polski. Następnie przejdziemy ulicami: Kilińskiego, Głogowską, Piłsudzkiego, Łąkami Zamkowymi, Zamkową, Szpitalną. Zakończenie w kościele Św. Michała Archanioła. O 18.00 Msza św.
11.W Wielkim Poście do skarbony przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy składamy  ofiary na Jałmużnę Postną. Te ofiary są materialnym zadośćuczynieniem za niezachowanie postów oraz brak wstrzemięźliwości od  pokarmów  mięsnych  w piątki.  Ofiary przeznaczane są na cele charytatywne.
12. Przyłączamy się do przedświątecznej akcji Caritas. Dzisiaj po Mszy św. PZC rozprowadzał będzie paschaliki na świąteczny stół. Ofiary za te świece – minimum 5 zł.- przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas.
13. Prosimy o włączenie się w społeczną akcję zbierania podpisów mającą na celu przywrócenie dnia wolnego od pracy w uroczystości Trzech Króli. Można to uczynić dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
14. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość  serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! Prosimy  jednocześnie  o ofiary na nasze seminarium duchowne, które składamy w podpisanych kopertach.
 
Świebodzin  29.03.2009 Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u