Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu.

1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu.
2. W przyszłą niedzielę(wyjątkowo w trzecią – z racji świąt) po Mszy o 10.30  zmiana tajemnic Żywego Różańca.
3. Spowiedź wielkanocna odbędzie się w czwartek od 8.00 do 9.00; i od 17.00 do 18.00; dla dzieci od 16.30 do 17.00. Rekolekcyjne zamyślenia przeżywać będziemy w maju w czasie Peregrynacji i Misji Parafialnych. Widok i Grodziszcze  w Niedzielę Palmową przed Mszą św.
4. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30; W najbliższy piątek o 17.30 zapraszamy na sceniczną drogę Krzyżową p.t. „Metro”, przygotowaną przez Odnowę w Duchu Świętym. Gorzkie Żale z nauką pasyjną dzisiaj o  17.00. W przyszłą niedzielę podczas Drogi Krzyżowej ulicami miasta. W czasie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy poświęcenie palm, natomiast o 13.00 gromadzimy się przed kościołem, gdzie odbędzie poświęcenie palm i uroczysta procesja do kościoła.
6. W niedzielę Palmowa odbędzie się również Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. O 16.00 gromadzimy się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, tam początek Drogi Krzyżowej. Następnie przejście wyznaczoną trasą do naszego kościoła; zakończenie przy krzyżu i Msza św. w kościele.
7. Akcja Katolicka zaprasza na rozważania pt. Dekalog –  zniewoleniem czy wyzwoleniem człowieka. Spotkanie odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej na plebanii.
8. Po Mszy św. można nabyć wiązanki palmowe przygotowane przez młodzież naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na wyjazdy formacyjno – wypoczynkowe dla naszych dzieci i młodzieży, a także na piesza pielgrzymkę.
9. Przyłączamy się do przedświątecznej akcji Caritas. Dzisiaj po Mszy św. PZC rozprowadzał będzie paschaliki na świąteczny stół. Ofiary za te świece – minimum 5 zł.- przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas. Natomiast do niedzieli 17 kwietnia do koszy przy drzwiach kościoła będzie można składać żywność( mąka , cukier, makaron, olej, słodycze i.t.p.) dla najbardziej potrzebujących rodzin.
10. Przypominamy ofiarach na seminarium Duchowne w Paradyżu. Koperty podpisane imieniem ,nazwiskiem i adresem prosimy składać na tacę lub w zakrystii.
11. W serii Kino Niewygodne można nabyć film Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego p.t. Krzyż –ukazujący obie strony konfliktu na Krakowskim Przedmieściu. Cena 20.00 zł.
12. Parafia w Kęszycy Leśnej zaprasza w sobotę 16 kwietnia o 20.15 na Misterium Pasyjne.
13. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na remont dachu naszego kościoła, który już się rozpoczął.
14. Za ofiary złożone dla poszkodowanych w Japonii (1380.00zł) , te składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość  serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! 
 
Świebodzin  10.04.2011, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u