Ogłoszenia Duszpasterskie na Uroczystość najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj uroczystość Najświętszej Trójcy.  O 12.00 Mszę św. Prymicyjną odprawi  Neoprezbiter ks. Piotr Deptuch,  który posługiwał w pieszej pielgrzymce z naszej parafii na Jasną Górę.
Po Mszy udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
2. W czwartek 7 czerwca przypada  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu w naszym  kościele o 7.00, 9.00, po procesji około 12.00 i 18.00 . Na Widoku  i w Grodziszczu Msza św.  o 8.00 w . Po Mszy św.   o 9.00  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wyruszy uroczysta procesja następującymi ulicami miasta :  Sulechowska, Kolejowa, J. Piłsudzkiego, Głogowska, Kilińskiego, Kościelna, Plac Jana Pawła II. Zakończenie przy Ratuszu. Zaraz po procesji w naszym kościele Msza św. Prosimy by przygotować sztandary i feretrony, dziewczynki o sypanie kwiatków, a na trasie przejścia procesji o udekorowanie domów  i okien. Prosimy również o korzystanie z sakramentu pokuty. Spowiedź codziennie przed Mszą św.
3. We wtorek  o 17.00 próba sypania kwiatków dla dziewczynek od kl. 0-III.
4. W Oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna po Mszy św. wieczornej o 18.00.
5. Trwa miesiąc czerwiec i nabożeństwo ku czci NSPJ.  Zapraszamy do wspólnej  modlitwy: od poniedziałku do soboty o 18.00 Msza św. ,po Mszy Nabożeństwo Czerwcowe. Dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca nabożeństwo również po Mszy wieczornej. 
6. W poniedziałek na Mszę św. o 18.00 i spotkanie zapraszamy ministrantów i scholę wraz z Rodzicami. 
7. W środę AK zaprasza na Mszę św. wieczorną i kolejną katechezę.
8. W sobotę 9 czerwca Ks. Bp Diecezjalny zaprasza  do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie   na  XXV Diecezjalną Pielgrzymkę Chorych i Niepełnosprawnych.
9. W przyszłą niedzielę 10 czerwca o 15.00  zapraszamy na Mszę św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. II gimnazjum.
10. W sobotę 09. czerwca w naszym kościele o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. w intencji zamordowanych w lutym 1945roku Sióstr Boromeuszek. Bezpośrednio po Mszy udamy się na cmentarz, gdzie nastąpi uroczyste poświęcenie płyty upamiętniającej Męczenniczki, które do tej pory spoczywały w bezimiennych  grobach.
11. Dzisiaj w całej Ojczyźnie po Mszach zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
12. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL.
13. Zapraszamy na XIV Festiwal Polszczyzny i Pieśni Kresowej w Żarach. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.
14. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
PODZIĘKOWANIE RADZIE POWIATU
W odpowiedzi na przesłany apel Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej, Rad Parafialnych oraz Duszpasterzy Parafii Rzymsko-Katolickich Dekanatu Świebodzińskiego Rada Powiatu Świebodzińskiego na XVII zwyczajnej sesji w dniu 26 kwietnia 2012 r. zajęła krytyczne stanowisko w sprawie nieprzyznania Telewizji Trwam miejsca na platformie cyfrowej umożliwiającej emisję programu w nowej technologii i zwróciła się do Krajowej Rady RTV z prośbą o zrewidowanie swojej decyzji. Reprezentując świebodzińską społeczność, która pragnie by TV Trwam znalazła się wśród programów nadających w systemie cyfrowej telewizji naziemnej składamy podziękowania Staroście Świebodzińskiemu oraz całej Radzie Powiatu Świebodzińskiego za wyrażenie – również w naszym imieniu, głosu sprzeciwu wobec wzbudzającej liczne protesty decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 

Świebodzin 03.06.2012, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u