Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. „laetare”.
2. Od jutra do środy trwać będą rekolekcje dla szkół średnich. Z tego powodu w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. o 9.00. 
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.15; dla dorosłych o 17.30.( w ten piątek prowadzona będzie przez Chór Międzyparafialny). Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o 17.00. W czasie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
4. W środę  Msza św. wieczorna w intencjach Czcicieli M. B. Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. Nowenna. Prosimy o pisemne składanie intencji do skrzynki przy obrazie Matki Bożej. 
5. W czwartek przypada I- szy czwartek miesiąca. Przed Msza św. Adoracja i modlitwy w intencji powołań.
6. Spotkania formacyjne przed bierzmowaniem dla  gimnazjum: kl. II w środę o 18.00; kl. III w czwartek o 18.00; kl. I szkoły średnie w przyszła niedzielę o 18.00. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. 
7. W Wielkim Poście do skarbony przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy składamy ofiary na Jałmużnę Postną. Te ofiary są materialnym zadośćuczynieniem za niezachowanie postów oraz brak wstrzemięźliwości od  pokarmów  mięsnych  w piątki. Ofiary przeznaczane są na cele charytatywne.
8. Po Mszy św. można nabyć wiązanki palmowe przygotowane przez młodzież naszej parafii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na wyjazdy formacyjno – wypoczynkowe dla naszych dzieci i młodzieży, a także na piesza pielgrzymkę.
9. Przyłączamy się do przedświątecznej akcji Caritas. W przyszłą niedzielę PZC rozprowadzał będzie paschaliki na świąteczny stół w cenie minimum5 zł.. Ofiary za te świece- przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas. Od 10 do 17 kwietnia do koszy przy drzwiach kościoła będzie można składać żywność( mąka , cukier, makaron, olej, słodycze i.t.p.) dla najbardziej potrzebujących rodzin.
10. Po Mszach św. Akcja Katolicka będzie zbierać podpisy na listach popierających projekt ustawy o zakazie aborcji, planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego.
11. Zamówione albumy o Ojcu Św. do odbioru w zakrystii.
12. Katolicki Zespół Edukacyjny zaprasza 7 kwietnia na Dzień Otwartej Bramy. Szczegóły na plakacie.
13. Po Mszy św. zbiórka do puszek dla ofiar kataklizmu w Japonii.
14. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość  serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! Prosimy  jednocześnie  o ofiary na nasze seminarium duchowne, które składamy w podpisanych kopertach.
 
Świebodzin  03.04.2011, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u