Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedziele Wielkiego Postu

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. „laetare”. W przyszłą niedzielę na Mszy o 10.30  zmiana tajemnic Żywego Różańca.
2. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Dzień Świętości życia. Na wieczornej Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zapraszamy osoby z ubiegłego roku jak i chętnych, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji.
3. W tym dniu o 19.00 w kościele NMP Królowej Polski odbędzie się Akatyst ku  czci Matki Bożej.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.15; dla dorosłych o 17.30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o 17.00. W czasie Gorzkich Żali zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Od poniedziałku do soboty przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na modlitwę Koronką  do Bożego Miłosierdzia. Tę modlitwę ofiarujemy w  intencjach wynagradzających i o nawrócenie grzeszników. Natomiast w środę po Mszy św. zapraszamy  na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Prosimy o pisemne składanie intencji do skrzynki przy obrazie Matki Bożej. Msza św. w intencji czcicieli MB Nieustającej Pomocy wieczorem w każdą pierwszą środę miesiąca.
6. W Wielkim Poście do skarbony przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy składamy  ofiary na Jałmużnę Postną. Te ofiary są materialnym zadośćuczynieniem za niezachowanie postów oraz brak wstrzemięźliwości od  pokarmów  mięsnych  w piątki.  Ofiary przeznaczane są na cele charytatywne.
7. Przyłączamy się do przedświątecznej akcji Caritas. W przyszłą niedzielę PZC rozprowadzał będzie paschaliki na świąteczny stół. Ofiary za te świece – minimum 5 zł.- przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas.
8. Z parafii w Łagowie organizowana jest pielgrzymka do Grecji , a z Parafii Opalewo do Lourdes. Szczegóły na plakatach.
9. Prosimy o włączenie się w społeczną akcję zbierania podpisów mającą na celu przywrócenie dnia wolnego od pracy w uroczystości Trzech Króli. Można to uczynić dzisiaj przy wyjściu z kościoła.
10. W czwartek 26 marca między 16.00 a 17.00 w salce- w domu sióstr- przedstawiciele PZC będą pomagały wypełnić PIT-y rencistom i emerytom, którzy chcą przekazać 1% podatku na rzecz Caritas naszej diecezji.
11. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość  serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! Prosimy  jednocześnie  o ofiary na nasze seminarium duchowne, które składamy w podpisanych kopertach.
 
Świebodzin  22.03.2009  Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u