OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE   NA    IV   NIEDZIELĘ    ADWENTU

W niedzielę Msze  o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00. – DO CZASU ODWOŁANIA LIMITÓW DOATKOWA MSZA O 7.00

MSZE ŚW. OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU  o     6.00  i   17.00. ;      w sobotę –  o     9.00 i 18.00

Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5 m i zasłanianiu  usta i nos.

OGŁOSZENIA    DUSZPASTERSKIE   NA    IV   NIEDZIELĘ    ADWENTU 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.
 2. We wtorek 22 dzień miesiąca po każdej Mszy modlitwy przez wstawiennictwo i błogosławieństwo relikwiami Św. Charbela.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. Chorych, których nie odwiedzamy systematycznie, a chcieliby przyjąć sakramenty z racji świąt odwiedzimy w poniedziałek i wtorek. Zgłoszenia dzisiaj do Mszy wieczornej.
 5. W środę zakończenie Rorat.
 6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia.  Msze św. tylko tzw. Pasterki o 21.00(jeśli będzie odpowiednia ilość osób), 22.30 i 24.00. W Grodziszczu i na Widoku o 22.00. Wierni, którzy przekroczą limit przewidziany w naszym kościele będą mogli przyjąć Komunię św. bezpośrednio przed Mszą.

Tradycyjnie o zmroku przy pierwszej gwieździe  na niebie zasiadamy do stołu wigilijnego.                                Porządek wieczerzy wigilijnej:

– zapalenie świecy wigilijnej ze słowami: „Światło Chrystusa”, zgromadzeni odpowiadają:” Bogu niech będą dzięki”.

–  odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa

–  kolęda, dzielenie się opłatkiem, życzenia , modlitwa, 

–  wspólna wieczerza wigilijna

Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich(w tym wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, alkoholu i innych używek)w czasie wigilijnej wieczerzy.

 1. W piątek  uroczystość Bożego Narodzenia.  Nie będzie Mszy o 7.00, pozostałe Msze św. Jak w niedzielę. W sobotę święto  Św. Szczepana –drugi dzień w oktawie  świąt Nar. Pańskiego. Msze św. jak w niedziele i dodatkowo Msza św. o 7.00.
 2. W przyszłą niedziele przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi Józefa – patronalne święto rodzin katolickich. Raz jeszcze zapraszamy wszystkich małżonków– zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów na Mszę św. w ich intencjach o 10.30. W czasie Mszy obrzęd odnowienia  przyrzeczeń małżeńskich.
 3. Kolędowe spotkania w kościele – zgodnie z zaleceniami Bpa Diecezjalnego – rozpoczniemy w poniedziałek 4 stycznia. Będziemy zapraszali wiernych z poszczególnych ulic na Msze św. o 9.00 i 18.00. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
 4. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: Rok ze św. Józefem; Nauka czy ideologia oraz pięknie wydana modlitwa wigilijna; w Niedzieli : Po co nam Kościół?; Nie wiedzą o czym mówią ; Wolność przed prawdą?.
 5. W zakrystii można jeszcze nabyć pobłogosławione opłatki na wigilijny stół.
 6. Za ofiary dzisiaj złożone na tacę a przeznaczone na malowanie kościoła oraz wszelką ofiarność i życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.!

 

Świebodzin  20.12.2020 r.             Proboszcz       Ks. Zbigniew Nosal

 

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u