Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Po Mszy o 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. I i II
2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
3. Dzisiaj Mszą św. o 18.00 rozpocznie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Rafała.
4. Roraty do środy o 6.00 i 17.00. We wtorek od 16.30 okazja do spowiedzi. 
5. Jutro nie będzie spotkania Odnowy w Duchu Św.
6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko tzw. Pasterki .Tradycyjnie o zmroku przy pierwszej gwieździe na niebie zasiadamy do stołu wigilijnego. Porządek wieczerzy wigilijnej:
– zapalenie świecy wigilijnej ze słowami: „Światło Chrystusa”, zgromadzeni odpowiadają:” Bogu niech będą dzięki”.
– odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa
– kolęda
– modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia 
– wspólna wieczerza wigilijna
Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich (w tym wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)w czasie wigilijnej wieczerzy
7. Msza św. tzw. Pasterka: w kościele parafialnym o 22.00 i 24.00, na Oś. Widok o 22.00, w Grodziszczu o 22.00. 
8. W piątek uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o 7.00.; pozostałe Msze jak w niedzielę. W sobotę Św. Szczepana –drugi dzień w oktawie świąt. Nar. Pańskiego
9. W przyszłą niedzielę święto Św. Rodziny. Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Zapraszamy na Msze św. całymi rodzinami. Na Mszę św. o 12.00 szczególnie zapraszamy srebrnych i złotych Jubilatów. W czasie Mszy w intencji Jubilatów obrzęd odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez wszystkich małżonków.
10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Niedziela – świąteczny numer z ciekawymi artykułami i dodatkami – w cenie 7 i 10 zł. 
11. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania paczek dla dzieci jak i paczek żywnościowych w akcji Tak pomagam- na kwotę ponad 2200 zł – serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! Do nabycia małe świece na Wigilijny stół i opłatki.
12. W imieniu Sióstr i własnym dziękuję za życzliwe przyjecie Sióstr roznoszących opłatki na wigilijny stół, oraz ofiary złożone przy tej okazji.
13. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na rekolekcje p.t. Żyć z Bożego Miłosierdzia , które odbędą się w Licheniu. Szczegóły na plakacie.
14. Za ofiary złożone na remont kościoła, oraz wszelką ofiarność i życzliwość serdecznie dziękujemy. Dziękuję serdecznie rodzinie Kotwickich która ufundowała renowację kolejnych dwóch okrągłych witraży w nawach bocznych. Można podziwiać ich pierwotne piękno. Bóg zapłać!

Świebodzin 20.12.2015, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u