Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.
2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
3. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania paczek żywnościowych w akcji Tak pomagam- na kwotę ponad 1500 zł – serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
4. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie o zmroku przy pierwszej gwieździe na niebie zasiadamy do stołu wigilijnego. Porządek wieczerzy wigilijnej:
– zapalenie świecy wigilijnej ze słowami: „Światło Chrystusa”, zgromadzeni odpowiadają:” Bogu niech będą dzięki”.
– odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa
– kolęda
– modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia 
– wspólna wieczerza wigilijna
Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich(w tym wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)w czasie wigilijnej wieczerzy
5. Msza św. tzw. Pasterka: w kościele parafialnym o 22.00 i 24.00, na Oś. Widok o 22.00 i Grodziszcze o 22.00. 
6. We wtorek uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o 7.00.; pozostałe Msze jak w niedzielę. Osobę , która pomyłkowo zarezerwowała Mszę św. o 7.00 prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
7. W przyszłą niedzielę święto Św. Rodziny. Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Zapraszamy na Msze św. całymi rodzinami. Na Mszę św. o 12.00 szczególnie zapraszamy srebrnych i złotych Jubilatów. W czasie Mszy w intencji Jubilatów obrzęd odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez wszystkich małżonków.
8. W przyszłą niedzielę o 16.00 na plebanii spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej, Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Zespołu Caritas oraz Zelatorek Róż Żywego Różańca.
9. Zapraszamy młodzież do wspólnej zabawy sylwestrowej. Spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych w czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia.
10. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Niedziela – podwójny numer z kalendarzem i opłatkiem w cenie 8 zł.
11. Za ofiary złożone na dogrzewania kościoła w wysokości 5500zł , za dzisiejszą tacę, oraz wszelką ofiarność i życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Świebodzin 24.12.2012, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u