Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Po Mszy św. o 13.15 spotkanie z rodzicami dzieci kl. I i II.
2. Bardzo proszę rodziców dzieci kl. II o przygotowanie żłóbka i choinek w środę od 18.00.
3. Dzisiaj o 16.00 Msza św. dla osób głuchych i niedosłyszących.
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
5. Roraty w poniedziałek , wtorek i środę o 17.00 ,  w czwartek  i piątek o 9.00.
6. Chorych ks. Mieczysław odwiedzi w czwartek od 7.00, ks. Ryszard w czwartek od 8.00. Chorych, których nie odwiedzamy systematycznie, a chcieliby przyjąć sakramenty z racji świąt prosimy o zgłaszanie do środy. Odwiedzimy ich w czwartek od 8.00.
7. Dzisiaj po każdej Mszy  możliwość nabycia sianka na wigilijny stół przygotowanego przez młodzież oraz świątecznych ozdób przygotowanych przez dzieci z Katolickiego Zespołu Edukacyjnego.
8. Rodziny objęto pomocą Caritas zapraszamy na Mszę św. we wtorek 21.XII. Po Mszy św. odbiór paczek żywnościowych. Wszystkim, którzy przyczynili się do  powstania tych darów w akcji Rodzina – Rodzinie na kwotę ponad 1000 zł serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
9. W imieniu Sióstr i własnym dziękuję za życzliwe przyjecie Sióstr roznoszących opłatki na wigilijny stół, oraz ofiary złożone przy tej okazji.
10. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie o zmroku przy pierwszej gwieździe na niebie zasiadamy do stołu wigilijnego. Porządek wieczerzy wigilijnej:
– zapalenie świecy wigilijnej ze słowami: „Światło Chrystusa”, zgromadzeni odpowiadają:” Bogu niech będą dzięki”.
–  odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa
–  kolęda
–  dzielenie się opłatkiem, życzenia
–  modlitwa
–  wspólny posiłek
Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich (w tym wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych) w czasie wigilijnej wieczerzy.
11. Msza św. tzw. Pasterka: w kościele parafialnym o  22.00 i 24.00, na Os. Widok o 22.00 i Grodziszcze o 22.00. 
12. W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o 7.00.; pozostałe Msze jak w niedzielę. 
13. W przyszłą niedzielę święto Św. Rodziny. Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Zapraszamy na Msze św. całymi rodzinami. Na Mszę św. o 10.30 szczególnie zapraszamy srebrnych i złotych Jubilatów. W czasie Mszy w intencji Jubilatów obrzęd odnowienie  przyrzeczeń małżeńskich.
14. W ostatni dzień roku 31.XII Msza św. wieczorna m.i.n. w intencji parafian, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Rodziny i najbliższych zapraszamy do wspólnej modlitwy o miłosierdzie dla tych zmarłych.
15. Za ofiary złożone dziś na tacę, a przeznaczone na  ogrzewanie kościoła oraz wszelką ofiarność i życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
16. Fundacja Kresowa POLONIA przygotowuje przyjazd dzieci i młodzieży z Kresów Wschodnich do Polski w okresie Świąt Bożego. Narodzenia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy kościele.
 
Świebodzin  19.12.2010r., Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u