Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu.
2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
3. We wtorek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości życia. Podczas wieczornej Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zapraszamy osoby z ubiegłego roku jak i chętnych, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji. Szczegółowe informacje o tym dziele na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30; dla młodzieży i dorosłych o 17.30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o 17.00. W czasie Gorzkich Żali i po Drodze Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
5. Rekolekcje dla młodzieży odbędą się od 24 do 26 marca. W związku rekolekcjami w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. o godz. 9.00
6. Przypominamy o ofiarach na seminarium Duchowne w Paradyżu. Koperty podpisane imieniem, nazwiskiem i adresem prosimy składać na tacę lub w zakrystii.
7. W Wielkim Poście składamy ofiary na Jałmużnę Postną do skarbony przy ołtarzu M.B. nieustającej Pomocy. Te ofiary są materialnym zadośćuczynieniem za niezachowanie postów oraz brak wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątki. Ofiary przeznaczane są na cele charytatywne.
8. Dzisiaj o 18.00 Mszą św. w naszym kościele rozpocznie się Kurs Przedmałżeński.
9. Spotkanie dla osób dorosłych, które chciałyby przygotować się do S. Bierzmowania w czwartek o 18.00 w kościele.
10. W przyszłą niedzielę przy naszym kościele odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez uczennice Sióstr Pasterek pracujących z młodzieżą w Poznaniu.
11. Parafia w Jordanowie organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej. Wyjazd 5.04 / sobota/ koszt 45 zł. Zapisy do 29.03 w zakrystii.
12. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby misji.
13. Za ofiary złożone na remont organów – 4900 zł – i te składane na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
Dnia 29.03. br. (sobota) o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem tzn. ”Dzieci Utraconych”. O 13.30 w kaplicy nabożeństwo różańcowe. Do udziału w tym smutnym obrzędzie zapraszamy wszystkich mieszkańców Powiatu świebodzińskiego a przede wszystkim tych, którzy kiedykolwiek utracili dziecko.

Świebodzin 23.03.2014, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u