Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Postu

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o 9.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
2. Odnowa w Duchu Św. zaprasza na jutro o 18.00 na Mszę św. i spotkanie modlitewne.
3. Spotkanie Biblijne w czwartek po Mszy św. wieczornej.
4. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek przed Mszą modlitwy w intencji powołań, w piątek po Mszy św. nabożeństwo w intencjach wynagradzających. W sobotę przed Mszą ranną modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających. Spowiedź z okazji I piątku codziennie przed Mszą św.; w piątek od 16.00.Kancelaria w piątek czynna po Mszy wieczornej.
5. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 7.00.
6. W przyszłą niedzielę, w naszym kościele, odbędzie się kiermasz świąteczny. Po Mszach świętych będzie można nabyć ozdoby i dekoracje wielkanocne, wykonane przez wychowanki Gimnazjum im. bł. Marii Karłowskiej, prowadzonego przez Siostry Pasterki w Poznaniu.
7. Również w przyszłą niedzielę Wolontariusze ŚDM po każdej Mszy św. będą rozprowadzali palmy wielkanocne, z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na ŚDM do Krakowa
8. Spotkanie dla osób dorosłych, które chciałyby przygotować się do S. Bierzmowania odbędzie się w czwartek o 18.00 w kościele.
9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30; dla dorosłych o 17.30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o 17.00, 19:30 – Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży. W czasie Gorzkich Żali i po Drodze Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
10. Przypominamy o ofiarach na seminarium Duchowne w Paradyżu. Koperty podpisane imieniem, nazwiskiem i adresem prosimy składać na tacę lub w zakrystii.
11. We wtorek po Mszy wieczornej Modlitwy do Św. Michała Archanioła, w środę Nowenna do M.B. Nieustające Pomocy; codziennie o 15.00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia. Tę modlitwę ofiarujemy w intencjach wynagradzających i o nawrócenie grzeszników.
12. PZC w oferuje pomoc przy rozliczeniu PIT-u z przeznaczeniem 1% na rzecz Caritasu w środy od 15.30 do 17.00 w kancelarii parafialnej.
13. Po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby misji.
14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; oprócz bieżących informacji z życia Kościoła, w Gościu Niedzielnym m.in. „O postanowieniu poprawy, czyli o trzecim warunku dobrej spowiedzi” ;”Ryzykant Mieszko” – czyli nie polityka, ale wiara skłoniła Mieszka I do przyjęcia Chrztu. W Niedzieli: „ Dotyk czułości Ojca”;”24 h dla Pana”, „Niezłomni wyklęci”.
15. Za ofiary złożone na remont kościoła w wysokości 5870 zł oraz te składane na potrzeby parafii i Seminarium Duchowne serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
16. Papież Franciszek wzywa cały Kościół do podjęcia inicjatywy ”24 godziny dla Pana” polegającej na nieustannej modlitwie w kościołach całego świata od godz. 15:00 04 marca do godz. 15:00 05 marca br. w następujących intencjach: o pokój na świecie (Ukraina, Bliski Wschód), za Ojczyznę, o wolność dla prześladowanych chrześcijan, za małżeństwa i rodziny, za młodzież i w intencji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, za chorych i cierpiących, za dzieło ewangelizacji w Kościele powszechnym i naszej diecezji.
W naszym kościele
-w piątek o 15:00 wystawienie N.S. i Koronka do Bożego Miłosierdzia;
-16:30 – Droga Krzyżowa dla dzieci; 17:30 – Droga Krzyżowa dla dorosłych;
-18:00 – Msza Św.; 18:45 – nabożeństwo pokutne;
-19:30 – Droga Krzyżówa z udziałem młodzieży;
-20:15 – Modlitwa różańcowa, modlitwy w int. powołań prowadzone przez ss. Pasterki;
-21:00 – 22:00 Apel Maryjny wraz z czuwaniem Maryjnym. Od godz. 22:00 do 7:00 czuwanie modlitewne w sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
W sobotę w naszym kościele:
-8:30 – różaniec;
-9:00 – Msza św.;
-9:30 – 10:30 – Wystawienie N. S. i czuwanie modlitewne prowadzone przez dzieci i młodzież ze wspólnot: ERM, Liturgiczna Służba Ołtarza, schola parafialna.
Odpowiadając na wezwanie papieża prosimy o włączenie się w tym czasie do wspólnej modlitwy. Szczegółowy plan na tablicy ogłoszeń.

Świebodzin 28.02.2016, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u