Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana niedzielą Radości – Gaudete. 
2. Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami – seniorami naszej diecezji. Ofiary z tacy w dzisiejszą niedzielę przeznaczone są na Dom Księży Emerytów. Módlmy się za księży emerytów o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski. 
3. W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. 
4. W przyszłą niedzielę – trzecią niedzielę miesiąca, ofiary z tacy przeznaczone będą na remont naszego kościoła.
5. W poniedziałek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na mszę św. o 17:00, a po niej na spotkanie modlitewne.
6. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z gr. Ks. Rafała rozpocznie się w przyszłą niedzielę mszą św. o godz. 18:00.
7. Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o 6.00 i 17.00 w sobotę o 9.00.W związku z tym  Msze św. od poniedziałku do piątku o 6.00, 9.00 i 17.00. Sobota i niedziela bez zmian. (zachęcić do udziału w roratach)
8. Chorych, których nie odwiedzamy systematycznie, a chcieliby przyjąć sakramenty z racji świąt prosimy o zgłaszanie do środy.  
9. OGŁOSZENIE TYLKO NA OS. WIDOK: W przyszłą niedzielę tutaj w kaplicy będzie możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania.
10. Już dziś zapraszamy małżonków zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów z rodzinami na Mszę św. w ich intencjach, która odbędzie się 27 grudnia  o 12.00 , w święto Świętej Rodziny. W czasie Mszy obrzęd odnowienia  przyrzeczeń małżeńskich.
11. Do nabycia  w zakrystii  opłatki na wigilijny stół, a przy wyjściu z kościoła świece. Małe po 5 zł, duże po 12 zł.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Niedzieli.
13. We wtorek o 15.00 na plebanii będą  wydawane  paczki żywnościowe.
14. Za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz te złożone na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie w ubiegłą niedzielę w kwocie 980  zł. serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
15. Komunikat ws. inicjatywy „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”
Zbliża się kolejna rocznica dramatycznych wydarzeń związanych z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. Ojciec Święty Jan Paweł II – na znak solidarności z Polakami przeżywającymi te trudne chwile – zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Instytut Pamięci Narodowej, zainspirowany przykładem Papieża Polaka, pragnie upamiętnić te bolesne wydarzenia poprzez kampanię społeczną „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Do udziału w niej zaproszono także Kościół katolicki w Polsce. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, obradująca 23 listopada br. na Jasnej Górze, po zapoznaniu się z założeniami kampanii, podjęła decyzję o przyjęciu zaproszenia. W związku z tym Konferencja Episkopatu Polski zachęca do zapalenia symbolicznej świecy 13 grudnia br. o godz. 19.30 w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego. Biskupi proponują także, aby podczas Mszy Świętych w najbliższą niedzielę objąć modlitwą szczególnie tych, którzy zginęli lub cierpieli broniąc godności człowieka. 
ks. Paweł Rytel-Andrianik, Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Świebodzin 13.12.2015, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u