Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wczorajsza niewiarygodna katastrofa w Smoleńsku wstrząsnęła nami wszystkimi. Ta nagła śmierć całkowicie zmieniła perspektywę, z której patrzymy na ludzi, spory polityczne i partyjne, nawet na siebie. Ta śmierć brutalnie przypomniała o przemijalności spraw, które czasem traktujemy tak, jakby miały trwać wiecznie. Hałas niedawnych sporów zastąpiło milczenie, które narzuca śmierć. Łączymy się w żałobie z całym narodem, który stracił Prezydenta, w modlitwie za zmarłych, za Prezydenta Rzeczypospolitej, jego małżonkę, za ostatniego prezydenta RP na uchodźctwie, za biskupa polowego, kapłanów, posłów i wszystkich, którzy zginęli, za ich bliskich a także za Polskę, bowiem ta katastrofa to wstrząs i poważna próba dla Polski i naszego życia publicznego. O 15.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego gdzie będziemy modlić się w Koronce do Bożego Miłosierdzia w tych intencjach.
2. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas Polska, w ramach której działają oddziały diecezjalne i parafialne. Nasz Parafialny Zespół Caritas w roku 2009 we współpracy z Caritas Diecezjalną pomagał 38 rodzinom. Wydano ponad trzy tony żywności na kwotę ponad 10 tysięcy zł. Dodatkowo na święta ze środków własnych przygotowano paczki dla 18 rodzin. Te inicjatywy możemy wesprzeć także dzisiaj w Święto Miłosierdzia składając dobrowolne ofiary do skarbonek, które są na stałe zmontowane na filarach przy wyjściu z kościoła.
3. W przyszłą niedzielę Msza św. o 13.15 z udziałem dzieci kl. I i II wraz z rodzicami.
4. Dzisiaj Pielgrzymka Maturzystw naszej diecezji na Jasną Górę.
5. W środę po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, natomiast codziennie przed Mszą św. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
6. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej będą: w czwartek gr.I godz.18.00 (Msza św. i spotkanie); gr.II 19.00 spotkanie 
i w piątek gr. III 18.00 (Msza św. i spotkanie).
7. Jutro w poniedziałek 12 kwietnia o 18.30 w kościele w Jordanowie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński.
8. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona na remont dachu.
9. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

Świebodzin 11.04.2010 r., Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u