Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu.
Akcja Katolicka zaprasza w poniedziałek na mszę św. o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny.
2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: 
– Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30;
– Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 17.30;
– Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o 17.00. 
W czasie Gorzkich Żali i po Drodze Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
3. Już dziś informujemy, że parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w terminie od 6 do 9 kwietnia, natomiast rekolekcje dla młodzieży odbędą się od 24 do 26 marca.
4. W Wielkim Poście składamy ofiary na Jałmużnę Postną do skarbony przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy. Te ofiary są materialnym zadośćuczynieniem za niezachowanie postów oraz brak wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątki. Ofiary przeznaczane są na cele charytatywne.
5. Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 23 marca o 18.00 Mszą św. w naszym kościele.
7. W przyszłą niedzielę mszą św. o godz. 15.00 rozpocznie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Macieja.
8. Rodzinom, które złożyły już swoją ofiarę na rzecz seminarium duchownego w Gościkowie-Paradyżu, serdecznie dziękujemy. Prosimy, aby ofiary na semianarium składać w kopertach, które pozostawiliśmy w każdej rodzinie w czasie kolędy. 
9.Przy obrazie M.B. Nieustającej Pomocy Siostry przygotowały do nabycia kartki świąteczne z kopertami – pojedyncze po 70 gr., podwójne po 1,50 zł. Ofiary z kartek zostaną przeznaczone na zakup paramentów liturgicznych.
10. W przyszłą – trzecią niedzielę miesiąca – ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na remont organów. 
11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym oprócz bieżących informacji z życia Kościoła, m.in. sprawa Krymu, pierwsza część wielkopostnego cyklu „Jan Paweł od krzyża”. W Niedzieli wiele miejsca poświęconego kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.
12. Za ofiary składane na potrzeby parafii i inne cele serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! 

Świebodzin 09.03.2014, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u