Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca
2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Naszym rozważaniom przewodniczy ks. Zbigniew Tartak –proboszcz w parafii Miłosierdzia B. w Zielonej Górze, jednocześnie jeden z diecezjalnych egzorcystów – którego serdecznie witamy i życzymy obfitości darów Ducha Św. Rozpoczynając Adwent rekolekcjami chcemy głębiej, owocniej przeżyć ten czas oczekiwania. Korzystając z s. pokuty, oczyszczając serce już teraz, chcemy je otworzyć na B. Słowo, na dary, którymi B. chce je napełnić.
3. Do środy Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 9.00 i 18.00. W poniedziałek po Mszy zapraszamy szczególnie rodziców i małżonków, we wtorek Msza wieczorna z modlitwą o uzdrowienie.
4. Wraz z okresem Adwentu przeżywać będziemy Msze św. o NMP– RORATY. Zapraszamy w miarę możliwości wszystkich parafian, a zwłaszcza najmłodszych z lampionami codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00., w soboty o 9.00. W tym roku mamy również specjalną ofertę, dla tych osób, którym wieczorna godzina nie odpowiada. Od czwartku zapraszamy więc –jak to było kiedyś- na Roraty o g. 6.00 rano.
5. W piątek wsp. św. Barbary; w sobotę 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. W sobotę o 16.00 zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy o przygotowanie podpisanych imieniem i nazwiskiem paczek i dostarczenie ich do 15.30 w sobotę do zakrystii. Po pożegnaniu Św. Mikołaja dzieci zapraszamy na radosne spotkanie w szkole katolickiej.
6. We wtorek spotkanie Odnowy w ramach rekolekcji; w czwartek po Mszy o 17.00 spotkanie Biblijne.
7. W tym tygodniu pierwszy czwartek , piątek i sobota miesiąca. W czwartek pół godziny przed Mszą św. adoracja N.S. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek po Mszy św. adoracja w intencjach wynagradzających NSPJ, w sobotę na adorację po Mszy wieczornej zaprasza młodzież. Chorych odwiedzimy w sobotę od 7.00. 
8. W tym tygodniu siostry zakonne będą roznosiły do naszych domów pobłogosławione opłatki na wigilijny stół w następującym porządku: – czwartek 3XII – Wojska Polskiego, Partyzancka, Marynarska, Grzybowa – od godz. 15.00 ; piątek 4 XII – Polna, Moniuszki, Jana Pawła II, 1 Maja- od godz. 15.00; niedziela 6.XII – Grodziszcze 
9. Uczennice gimnazjum prowadzanego przez Siostry Pasterki z Poznania po Mszy św będą sprzedawały świąteczne ozdoby i pierniki. Zebrane ofiary przeznaczają na organizowany wyjazd.
10. Kolejny raz przyłączamy się do akcji przedświątecznej organizowanej przez Caritas. Od jutra rozprowadzane będą świece na wigilijny stół w cenie 5 zł. małe i 12 zł. duże. Natomiast od 6 do 13 grudnia trwała będzie akcja zbierania żywności. Prosimy o trwałe produkty jak mąka, cukier, ryż, olej, słodycze. 
11. W drugim tygodniu ferii ks. Rafał organizuje bardzo ciekawy i korzystny wyjazd na zimowisko do Karpacza. Szczegółowe informacje na plakacie i u ks. Rafała.
12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
13. Za ofiary składane na potrzeby parafii, serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
Świebodzin 28.11.2015, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u