Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Naszym rozważaniom przewodniczy ks. Piotr Kępka, którego serdecznie witamy i życzymy obfitości darów  Ducha Św. Rozpoczynając Adwent rekolekcjami chcemy głębiej, owocniej przeżyć ten czas oczekiwania. Korzystając z s. pokuty, oczyszczając serce już teraz, chcemy je otworzyć na B. Słowo, na dary, którymi B. chce je napełnić.
2. Do środy Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 9.00 i 18.00.
3. Wraz z okresem Adwentu przeżywać będziemy Msze św. o NMP– RORATY. Zapraszamy w miarę możliwości wszystkich parafian, a zwłaszcza najmłodszych z lampionami codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00., w soboty o 9.00. W tym roku mamy specjalną ofertę, dla tych osób, którym wieczorna godzina nie odpowiada. Od czwartku zapraszamy więc –jak to było kiedyś- na Roraty o g. 6.00 rano.
4. W środę  wsp. św. Barbary; w niedzielę 8 XII uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o 12.00 poświecenie medalików zwłaszcza dzieciom kl. II.
5. W piątek  6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. Zapraszamy na Mszę św. Roratnią o 17.00 po której odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy o przygotowanie podpisanych imieniem i nazwiskiem paczek i dostarczenie ich do czwartku  przed Mszą do zakrystii.
6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – gr. ks. Marka – rozpocznie się w przyszłą niedzielę Mszą o 15.00.
7. W tym tygodniu pierwszy czwartek i  piątek  miesiąca. W czwartek pół godziny przed Mszą św. adoracja N.S. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek po Mszy św. adoracja w intencjach wynagradzających NSPJ. 
8. Chorych odwiedzimy w sobotę od 7.00. 
9. W poniedziałek 2 XII  siostry zakonne będą roznosiły pobłogosławione opłatki na wigilijny stół na  ul. Zamkowa, Łąki Zamkowe, Górna, Wiejska. Przy zakrystii do nabycia kartki świąteczne. 
10. Kolejny raz przyłączamy się do akcji przedświątecznej organizowanej przez Caritas. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół w cenie 5 zł. małe i 12 zł. duże. Natomiast od 8 do 15 grudnia trwała będzie akcja zbierania żywności. Przy wejściu do kościoła przygotowane będą kosze na żywność dla najuboższych rodzin . Prosimy o trwałe produkty jak mąka, cukier, ryż, olej, słodycze. 
11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi  katolickiemu na Wschodzie.
12. Za ofiary złożone dla Filipin – 2100zł – i składane na  potrzeby parafii, serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! 

Świebodzin 1.12.2013, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u