Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia Duszpasterskie
na I Niedzielę Adwentu
1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Naszym rozważaniom przewodniczy ks. dr Mariusz Dudka – dyr. Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej, którego serdecznie witamy i życzymy obfitości darów Ducha Św. Rozpoczynając Adwent rekolekcjami chcemy głębiej, owocniej przeżyć ten czas oczekiwania. Korzystając z s. pokuty, oczyszczając serce już teraz, chcemy je otworzyć na B. Słowo, na dary, którymi B. chce je napełnić.
2. Do środy Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 9.00 i 18.00.
3. Wraz z okresem Adwentu przeżywać będziemy Msze św. o NMP– RORATY. Zapraszamy w miarę możliwości wszystkich parafian, a zwłaszcza najmłodszych z lampionami codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00., w soboty o 9.00. W tym roku mamy specjalną ofertę, dla tych osób, którym wieczorna godzina nie odpowiada. Od czwartku zapraszamy więc –jak to było kiedyś- na Roraty o g. 6.00 rano.
4. W czwartek wsp. św. Barbary; W sobotę 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. W sobotę o 17.00 zapraszamy na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy o przygotowanie podpisanych imieniem i nazwiskiem paczek i dostarczenie ich do 16.30 w sobotę do zakrystii.
5. We wtorek po Mszy o 18.00 zapraszamy na spotkanie Odnowy, w piątek po Mszy o 17.00 na nabożeństwo I-szo piątkowe i adorację Biblijną.
6. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek pół godziny przed Mszą św. adoracja N.S. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek po Mszy św. adoracja w intencjach wynagradzających NSPJ. Chorych odwiedzimy w sobotę od 7.00. 
7. W tym tygodniu siostry zakonne będą roznosiły do naszych domów pobłogosławione opłatki na wigilijny stół w następującym porządku – do soboty od 15.00, w sobotę od 11.00: 
– poniedziałek 1 XII – ul. 30 Stycznia, Kawaleryjska; 
– wtorek 2 XII – ul. 1 Maja, Okrężna, Głowackiego;
– środa 3.XII -ul. Górna, Wiejska;
– czwartek 4XII – ul., Młyńska, Zamkowa, Łąki Zamkowe;
– piątek 5 XII – ul. Konarskiego nr parzyste, Zacisze;
– sobota 6 XII – ul. Konarskiego nr nieparzyste, Topolowa
8. Przy zakrystii do nabycia kartki świąteczne. 
9. Kolejny raz przyłączamy się do akcji przedświątecznej organizowanej przez Caritas. Od jutra rozprowadzane będą świece na wigilijny stół w cenie 5 zł. małe i 12 zł. duże. Natomiast do 8 grudnia trwała będzie akcja zbierania żywności. Od jutra przy wejściu do kościoła przygotowane będą kosze na żywność dla najuboższych rodzin . Prosimy o trwałe produkty jak mąka, cukier, ryż, olej, słodycze. 
10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
11. Za ofiary złożone na odbudowę katedry w Sosnowcu – 881zł – i te składane na potrzeby parafii, serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
Świebodzin 30.11.2014, Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u