Ogloszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.

2. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
3. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Msze tylko tzw. Pasterki o 22.00 i 24.00. W Grodziszczu i na Widoku o 22.00.
Tradycyjnie o zmroku przy pierwszej gwieździe na niebie zasiadamy do stołu wigilijnego. Porządek wieczerzy wigilijnej:
– zapalenie świecy wigilijnej ze słowami: „Światło Chrystusa”, zgromadzeni odpowiadają:” Bogu niech będą dzięki”.
– odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa
– kolęda, modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia
– wspólna wieczerza wigilijna
Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich(w tym wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)w czasie wigilijnej wieczerzy.
4. We wtorek uroczystość Bożego Narodzenia. Msze jak w niedzielę. W środę Św. Szczepana –drugi dzień w oktawie świąt Nar. Pańskiego. Msze św. jak w niedziele. Kolędę rozpoczniemy w piątek 28 grudnia od Pl. J.P.II. Szczegóły w drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego.
5. W przyszłą niedziele przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi Józefa – patronalne święto rodzin katolickich. Raz jeszcze zapraszamy wszystkich małżonków- zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów na Mszę św. w ich intencjach o 10.30. W czasie Mszy obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.
6. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej – są to podwójne numery. W Gościu Niedzielnym pięknie wydana modlitwa wigilijna; w Niedzieli płyta i teksty kolęd.
7. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania paczek żywnościowych(35) w akcji Tak pomagam- na kwotę około 2600 zł – serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
8. W imieniu Sióstr i własnym dziękuję za życzliwe przyjęcie Sióstr roznoszących opłatki na wigilijny stół, oraz ofiary złożone przy tej okazji na malowanie kościoła. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki.
9. Za ofiary złożone na malowanie kościoła – 6700 zł – oraz wszelką ofiarność i życzliwość serdecznie dziękujemy.

Świebodzin 23.12.2018 r. Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u