Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy o 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia.  Msze św. niedzielne do g. 12.00 włącznie. Msze tzw. Pasterki o 22.00 i 24.00. W Grodziszczu i na Widoku o 22.00.
  Tradycyjnie o zmroku przy pierwszej gwieździe  na niebie zasiadamy do stołu wigilijnego.
  Porządek wieczerzy wigilijnej:
  – zapalenie świecy wigilijnej ze słowami: „Światło Chrystusa”, zgromadzeni odpowiadają:” Bogu niech będą dzięki”.
  –  odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa
  –  kolęda, modlitwa,  dzielenie się opłatkiem, życzenia
  –  wspólna wieczerza wigilijna

Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich(w tym wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych)w czasie wigilijnej wieczerzy.

 1. Jutro  uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o 7.00.; pozostałe Msze jak w niedzielę. We wtorek Św. Szczepana –drugi dzień w oktawie  świąt Nar. Pańskiego. Msze św. jak w niedziele. Kolędę rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia od ul. Zachodniej następnie Os. Widok. Szczegóły w  drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego.
 2. W przyszłą niedziele przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi Józefa – patronalne święto rodzin katolickich. Raz jeszcze zapraszamy wszystkich małżonków- zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów na Mszę św. w ich intencjach o 10.30.  W czasie Mszy obrzęd odnowienia  przyrzeczeń małżeńskich.
 3. Również w przyszłą niedzielę ostatni dzień starego roku. Msze św. jak w niedziele                 – do    12.00 -.  Po każdej  Mszy św.  nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
 4. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Niedziela.
 5. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania paczek żywnościowych w akcji Tak pomagam- na  kwotę około 2700 zł – serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 6. W imieniu Sióstr i własnym dziękuję za życzliwe przyjęcie Sióstr roznoszących opłatki na wigilijny stół, oraz ofiary złożone przy tej okazji na remont Domu Sióstr. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki.
 7. Za ofiary złożone na remont Domu Sióstr -7240 zł – oraz wszelką ofiarność i życzliwość serdecznie dziękujemy.

Świebodzin  24.12.2017                Proboszcz       Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u