KOMUNIKAT DO KAPŁANÓW I WIERNYCH

W ZWIĄZKU Z 25. ROCZNICĄ ŚWIĘCEŃ BISKUPICH

BISKUPA SENIORA DIECEZJI ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKIEJ

DR. STEFANA REGMUNTA

Umiłowani Diecezjanie!

Pragnę Was poinformować, iż Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stefan Regmunt będzie wkrótce obchodził dwudziestą piątą rocznicę święceń biskupich.

Czcigodny Jubilat urodził się 20 czerwca 1951 r. w Krasnymstawie. W 1976 r. ukończył Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu i otrzymał święcenia kapłańskie. Specjalistyczne studia z zakresu psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uwieńczył obroną pracy doktorskiej. 3 grudnia 1994 r. otrzymał nominację na biskupa pomocniczego diecezji legnickiej. Święcenia biskupie przyjął z rąk św. Jana Pawła II w Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 1995 r. Jako zawołanie swej posługi biskupiej obrał słowa „Servire in caritate” (Służyć w miłości). 29 grudnia 2007 r. Ojciec Święty Benedykt XVI mianował go biskupem zielonogórsko-gorzowskim. W naszym Kościele lokalnym dał się poznać jako gorliwy pasterz. Spośród licznych podejmowanych przez niego działań o charakterze duszpasterskim, czy związanych z troską o sprawy materialne diecezji, należy wspomnieć między innymi: doprowadzenie do zakończenia procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty na etapie diecezjalnym, zwołanie I Synodu Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, gruntowny remont domu biskupiego w Zielonej Górze oraz kompleksową rewitalizację dawnego domu biskupiego w Gorzowie Wlkp. i utworzenie tam Instytutu Biskupa Wilhelma Pluty. Dostrzec trzeba także aktywność bp. Stefana Regmunta na forum krajowym, a w szczególności duszpasterską troskę o chorych i pracowników służby zdrowia podejmowaną z racji przewodniczenia Zespołowi ds. Służby Zdrowia w ramach Konferencji Episkopatu Polski.

W pamięci wielu z nas wyryły się te dramatyczne chwile, gdy 28 kwietnia 2015 r. Czcigodny Jubilat, zmagając się z ciężką chorobą, w duchu odpowiedzialności za Kościół złożył na ręce Ojca Świętego Franciszka prośbę o zwolnienie z urzędu biskupa diecezjalnego, która została przyjęta. Boża Opatrzność pozwoliła mu powrócić do zdrowia, dzięki czemu – teraz już jako biskup-senior – nadal owocnie służy naszej diecezji.

 Wielu z nas korzystało i wciąż korzysta z pasterskiej posługi bp. Stefana Regmunta. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich Diecezjan do jubileuszowego świętowania. Czcigodny Jubilat będzie przewodniczył Mszy świętej dziękczynno-błagalnej w niedzielę 5 stycznia 2020 r. o godz. 12.00 w zielonogórskim kościele pw. Ducha Świętego. Polecając Dostojnego Jubilata Waszym gorącym modlitwom, zapraszam całe duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich do wspólnego dziękczynienia. Nasza obecność i modlitwa będą wyrazem podziękowania za dar posługi biskupiej bp. Stefana Regmunta oraz za wszelkie łaski, jakie przez tę posługę stały się udziałem ludu Bożego. Niech Matka Boża Cierpliwie Słuchająca, Patronka naszej diecezji, wyprasza Czcigodnemu Jubilatowi obfite Boże Błogosławieństwo na dalszej drodze pasterskiego posługiwania.

+Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

  1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana niedzielą Radości – Gaudete. W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  2. Dzisiaj o 16.00 spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci kl. III.
  3. W sobotę o 10.00 zapraszam rodziców dzieci komunijnych do przygotowania dekoracji bożonarodzeniowych.
  4. Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o 6.00 i 17.00; w sobotę o 9.00 – zakończenie Rorat w poniedziałek 23.XII.
  5. Chorych, których nie odwiedzamy systematycznie, a chcieliby przyjąć sakramenty z racji świąt prosimy o zgłaszanie do niedzieli włącznie.
  6. Do nabycia  w zakrystii  opłatki na wigilijny stół, a przy wyjściu z kościoła świece-małe po 6 zł. Dzieci ze Scholii i Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowały  sianko na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na wyjazdy formacyjne dzieci. 
  7. We wtorek o 15.00 PZC będzie  wydawał świąteczne  paczki żywnościowe.   
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: GN –Precedensowy wyrok: Historyczne kłamstwa lewicy. Niedziela: Adwent dla optymistów; Co z tym celibatem?            
  9. Za ofiary złożone dzisiaj na tacę, a przeznaczone na malowanie kościoła oraz te złożone do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie w ubiegłą niedzielę w kwocie 1310 zł. serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  10. W kinie ŚDK w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę odbędzie się projekcja filmu NIEPLANOWANE. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

            Świebodzin  15.12.2019 r.                Proboszcz    Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u