OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA -ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA

OGŁOSZENIA      DUSZPASTERSKIE  NA   DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA  – ŚWIĘTO  ŚW.  SZCZEPANA

 

  1. Dzisiaj drugi dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana. Dziękujemy za ofiary złożone na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
  2. W najbliższą niedzielę po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W najbliższą niedziele przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi Józefa – patronalne święto rodzin katolickich. Raz jeszcze zapraszamy wszystkich małżonków- zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów na Mszę św. w ich intencjach o 10.30.  W czasie Mszy obrzęd odnowienia  przyrzeczeń małżeńskich.

W sobotę  rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską zwana Kolędą.  Przyjęcie kapłana po kolędzie jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem znakiem jedności i żywej więzi Kościoła Domowego z Kościołem Parafialnym. W miarę możliwości staramy się być obecni wszyscy. Stół nakrywamy białym obrusem, stawiamy krzyż, wodę święconą, kropidło, zapalamy świece, wyłączamy telewizor. Dzieci i młodzież szkolna przygotowują zeszyty do religii, kandydaci do Bierzmowania również indeksy. Prosimy o dzielenie się uwagami na temat życia Parafii.

W tym roku również przy okazji kolędy w każdej rodzinie pozostawimy kopertę z nadrukiem „OFIARA NA SEMINARIUM”. Koperty podpisane imieniem nazwiskiem oraz adresem Rodziny, z dobrowolną ofiarą prosimy składać na tacę lub w zakrystii  w dogodnym dla siebie czasie do Wielkanocy.

Kolędę rozpoczynamy od 15.30, w sobotę od 10.00. W tym roku każdy kapłan zaczyna kolędę od ostatnich  numerów ulicy i ostatnich klatek w bloku.

  1. W piątek Msza Św. tylko o 17.00. Kancelaria czynna po Mszy o 17.00.
  2. Od przyszłego tygodnia W  CZASIE KOLĘDY kancelaria parafialna czynna będzie w środę od 10.00 do 11.00 oraz w sobotę  po Mszy św. wieczornej do 19.30 – według potrzeby.
  3. Gościom i Parafianom życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże!

 

ŚWIEBODZIN  26.12. 2019 r.                                     Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

 

PORZĄDEK KOLĘDY W SOBOTĘ 28 grudnia 2019 r. W GRODZISZCZU

  1. Krzysztof – n-ry od 23B do 2 ; ks. proboszcz n-ry od 55 do 49 i od 34 do 24E;
  2. Tomasz -Młyńska 26 i 28 oraz Grodziszcze n-ry od 47 do 36

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u