OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 24 października 2020 r obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 140 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5 m i zasłanianiu  usta i nos.

 

 1. Dzisiaj uroczystość rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Po Mszy św. o 8.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
 2. W środę święto św. Judy Tadeusza – dzień Imienin Bpa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o    modlitwie w int. Solenizanta.
 3. Zakończenie Nabożeństw Różańcowych w sobotę o 8.30;
 4. W przyszła niedzielę 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Z powodu wprowadzonych ograniczeń nie będzie Mszy św. ani procesji na cmentarzu. Natomiast w kościele  Msze św. będą o 7:00, 8.30, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Na Widoku Msza św. o 8.00, w Grodziszczu o 9.30.
 5. W przyszły poniedziałek  2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze  św.  7:00 , 9.00 i 18.00. Z powodu ograniczeń nie będzie również procesji na cmentarz. Msza św. wieczorna w intencji wszystkich zmarłych –zwłaszcza z naszych rodzin.
 6. Przy ołtarzu M.B i w zakrystii można zaopatrywać się w karty wypominkowe, na których wypisujemy imiona zmarłych polecanych we wspólnej modlitwie. Wypełnione karty w kopertach wrzucamy do urny przy ołtarzu Matki Bożej. Na każdej karcie jest data – dzień w którym będą czytane imiona zmarłych. Zapraszamy do modlitwy i przyjęcia komunii za swoich zmarłych w wyznaczonym dniu.
 7. Modlitwa za zmarłych wymienionych w wypominkach od 3 XI. Do piątku po Mszy św. o 00, w sobotę i niedzielę o 17.30.
 8. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela .W GN Indoktrynacja obowiązkowa; Bóg wie;           W Niedzieli – Nie taki kościół groźny;  Zasłużyć na miłość.
 9. Dzisiaj o 19.00 w naszym kościele  kolejny koncert  w ramach X festiwalu Musica Misericordia.
 10. Za ofiary złożone na remont kościoła – 5000 zł, dzisiaj złożone a przeznaczone na potrzeby Misji, składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. W dniu dzisiejszym – w rocznicę Poświęcenia Kościoła  – wszystkim troszczącym się o piękno naszego kościoła w wymiarze materialnym składamy wielkie Bóg zapłać!.
 11. Bp Tadeusz Lityński zwraca się z apelem do diecezjan o włączenie się w wolontariat pomagający służbie medycznej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.

 

           Świebodzin  25.10.2020 r.                       Proboszcz   Ks. Zbigniew Nosal

 

 

Apel Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego dotyczący wolontariatu
w placówkach medycznych na terenie diecezji

Drodzy w Panu,

od kilku miesięcy wszyscy stoimy przed szczególnym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Nasilająca się fala zachorowań na Covid-19 coraz bardziej obciąża pracowników służby zdrowia, którzy służą często z narażeniem samych siebie. Coraz częściej dowiadujemy się także o pilnej potrzebie wolontariuszy, którzy w różnych placówkach
na terenie naszej diecezji wspieraliby wykwalifikowany personel w pielęgnacji chorych.

Z tego powodu zwracam się do wszystkich diecezjan: duszpasterzy, osób konsekrowanych i świeckich oraz do wszystkich ludzi dobrej woli o to, aby rozważyli własną gotowość do podjęcia takiej misji. Wierzę, że sam Duch Święty wzbudza
w wielu z nas – wierzących i tych poszukujących Boga – dobre natchnienia, daje moc do ich realizacji i przygotowuje nagrodę.

O tym, gdzie, kiedy i jak można tę misję podjąć, informujemy na stronach internetowych diecezjalnej Caritas i oraz diecezjalnego Duszpasterstwa Chorych
i Służby Zdrowia.

Udzielam pasterskiego błogosławieństwa i w osobistej modlitwie polecam Bogu, przez wstawiennictwo Pani Rokitniańskiej, tych, którzy jak Miłosierny Samarytanin, „opuszczą swoją drogę, by pomóc choremu” (Kongregacja Nauki Wiary, List Samaritanus bonus, por. Łk 10, 30-37).

 

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 23.10.2020 r.

 • Informacje o wolontariacie ukazywać się będą na stronach:
  • Duszpasterstwo Chorych i Służby Zdrowia Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: https://dsz.zgora.pl/
  • Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: https://caritaszg.pl/