Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

 

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W przyszłą niedzielę o 16.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
 2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Naszym rozważaniom przewodniczy ks. kan. dr Grzegorz Cyran – dyrektor IBWP- którego serdecznie witamy i życzymy obfitości darów  Ducha Św. Rozpoczynając Adwent rekolekcjami chcemy głębiej, owocniej przeżyć ten czas oczekiwania. Korzystając z s. pokuty, oczyszczając serce już teraz, chcemy je otworzyć na B. Słowo, na dary, którymi B. chce je napełnić.
 3. Do środy Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 9.00 i 18.00. We wtorek po Mszy zapraszamy na dodatkową naukę szczególnie rodziców i małżonków. W środę spowiedź od 8.00-9.00 i od 17.00-18.00. W środę kancelaria parafialna nieczynna.
 4. Obowiązkowe spotkanie młodzieży przygotowującej się do s. bierzmowania z grupy starszej oraz z kl. VII SP i II gimnazjum, rozpocznie się dzisiaj Mszą o 15.00.
 5. W poniedziałek wspomnienie św. Barbary patronki górników.
 6. W środę 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja. Zapraszamy o 16.00 na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy o przygotowanie podpisanych imieniem i nazwiskiem paczek i dostarczanie ich do zakrystii do środy włącznie.
 7. W piątek 8 XII uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 8. Wraz z okresem Adwentu przeżywać będziemy Msze św. o NMP– RORATY. Zapraszamy w miarę możliwości wszystkich parafian, a zwłaszcza najmłodszych z lampionami codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00., w soboty o 9.00. W tym roku mamy również specjalną ofertę, dla tych osób, którym wieczorna godzina nie odpowiada. Od czwartku 6 XII zapraszamy więc –jak to było kiedyś- na Roraty o g. 6.00 rano.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się w intencji powołań – pół godziny przed Mszą św. adoracja N.S.
 10. Kolejny raz przyłączamy się do akcji przedświątecznej organizowanej przez Do nabycia świece na wigilijny stół w cenie 6 zł. małe i 13 zł. duże. Natomiast od 3 do 17  grudnia będzie trwała akcja zbierania żywności. Prosimy o trwałe produkty jak mąka, cukier, ryż, olej, słodycze.
 11. Natomiast w przyszłą niedzielę dzieci ze Scholii i Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotują sianko na wigilijny stół. Dobrowolne ofiary przeznaczone będą na wyjazdy formacyjne dzieci.
 12. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 13. Za ofiary składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 14. Parafia M.B. Królowej Polski zaprasza na Akatyst ku czci M.B. w piątek o 17.45.

 

    Świebodzin  03.12.2017                                                          Proboszcz    Ks. Zbigniew Nosal