Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

 1. MSZE ŚW. OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU – DO ODWOŁANIA – o 7.00, 9.00 i 18.00.

  Ze względu na limit osób – 5 – pierwszeństwo udziału we Mszy ma rodzina, KTÓRA ZAMÓWIŁA INTENCJĘ MSZALNĄ. Osoby poza limitem mogą przyjąć Komunię Św. bezpośrednio przed Msza św.

 2. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. „laetare”.
 3. Dzisiaj 22 dzień miesiąca po Mszy św. Nowenna przez wstawiennictw św. Szarbela i bł. Jego relikwiami.
 4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na kwiecień będzie jedna : O ustanie pandemii w Polsce i na świecie. Bardzo proszę by na tę Mszę przyszły tylko Zelatorki poszczególnych Róż.
 5. Rekolekcje parafialne miały się rozpocząć 28 marca. Ze względu na epidemię są odwołane. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach transmitowany w telewizji TVP3 Gorzów od 30 marca. Jak będzie ze spowiedzią i Wielkim Tygodniem poinformujemy w przyszłą niedzielę.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek – ze względu na małą frekwencję – tylko o 17.30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o 17.00. W czasie Gorzkich Żali i po Drodze Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. W środę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości życia. Podczas Mszy św. o 18.00 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zapraszamy osoby z ubiegłego roku jak i chętnych, którzy chcieliby podjąć dzieło Duchowej Adopcji. Ze względu na istniejącą sytuację zachęcamy do dokonania tego aktu również osobiście w domu. Szczegółowe formacje o tym dziele na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 8. Przyłączamy się do przedświątecznej akcji Caritas. PZC rozprowadza paschaliki na świąteczny stół w cenie minimum 15 zł. Ofiary za świece- przeznaczone są min. na pomoc dzieciom w Rwandzie. Prosimy także o rozprowadzanie świec wśród sąsiadów. Natomiast od przyszłej niedzieli do 5 kwietnia do koszy przy drzwiach kościoła będzie można składać żywność( mąka, cukier, makaron, olej, słodycze itp.) dla najbardziej potrzebujących rodzin.
 9. Dnia 28 marca (sobota) o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem  tzn. ”Dzieci Utraconych”. Pochowane zostaną dzieci nienarodzone z okręgu Świebodzina zmarłe i pozostawione w świebodzińskim szpitalu, między 15.10.2019., a 25.03.2020 roku .   Ceremonia pogrzebowa odbędzie się wyjątkowo tylko przy krypcie Dzieci Utraconych – godzina 14.00.
 10. Przy drzwiach kościoła do nabycia Niedziela. Druk G. N. został wstrzymany.
 11. Za ofiary złożone na remont kościoła– 1500zł i te składane na potrzeby parafii serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać! Życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia.

Świebodzin 22.03. 2020 r. Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u