Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Dzisiaj 22 dzień miesiąca po każdej Mszy modlitwy przez wstawiennictwo i błogosławieństwo relikwiami Św. Charbela.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Okazja do spowiedzi jeszcze jutro od 16.00 do 18.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w piątek po Mszy wieczornej, która będzie o 17.00. O    7.00 Mszy nie będzie.
 4. Chorych, których nie odwiedzamy systematycznie, a chcieliby przyjąć sakramenty z racji świąt odwiedzimy jutro. Zgłoszenia dzisiaj do Mszy wieczornej.
 5. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia.  Msze sśw. tylko tzw. Pasterki o 22.00 i 24.00. W Grodziszczu i na Widoku o 22.00. Taca przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka Bpa W. Pluty. 

Tradycyjnie o zmroku przy pierwszej gwieździe  na niebie zasiadamy do stołu wigilijnego.              Porządek wieczerzy wigilijnej:

– zapalenie świecy wigilijnej ze słowami: „Światło Chrystusa”, zgromadzeni odpowiadają:” Bogu niech będą dzięki”.

–  odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa

–  kolęda, dzielenie się opłatkiem, życzenia , modlitwa, 

–  wspólna wieczerza wigilijna

Zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich(w tym wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, alkoholu i innych używek)w czasie wigilijnej wieczerzy.

 1. W środę  uroczystość Bożego Narodzenia.  Msze jak w niedzielę. W czwartek Św. Szczepana –drugi dzień w oktawie  świąt Nar. Pańskiego. Msze św. jak w niedziele. Jest to dzień solidarności z KUL i Wydziałem Filozoficzno-Teologicznym w Zielonej Górze.
 2. Kolędę rozpoczniemy w sobotę  od Grodziszcza.
 3. W przyszłą niedziele przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi Józefa – patronalne święto rodzin katolickich. Raz jeszcze zapraszamy wszystkich małżonków– zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów na Mszę św. w ich intencjach o 10.30. W czasie Mszy obrzęd odnowienia  przyrzeczeń małżeńskich.
 4. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej – są to podwójne numery w cenie 10 zł. W Gościu Niedzielnym pięknie wydana modlitwa wigilijna; w Niedzieli płyta i teksty kolęd.
 5. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania paczek żywnościowych(34) w akcji Tak pomagam- na  kwotę około 2855 zł – serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 6. W imieniu Sióstr i własnym dziękuję za życzliwe przyjęcie Sióstr roznoszących opłatki na wigilijny stół, oraz ofiary złożone przy tej okazji na malowanie kościoła. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki oraz świece wigilijny stół.
 7. Za ofiary złożone na malowanie kościoła – 6800 zł – oraz wszelką ofiarność i życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.!

 

Świebodzin  22.12.2019 r.                     Proboszcz       Ks. Zbigniew Nosal

 

Archiwum Ogłoszeń

image_pdfimage_print

W Niedzielę Msze św. o 8.30, 10.30, 12.00, 15.00  i 18.00

Msze św. od poniedziałku do soboty o 7.00  i  18.00
Zgodnie z zarządzeniem premiera  od 07 listopada 2020 r. obowiązuje limit osób w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego. W naszym kościele przebywać może 65 osób , przy zachowaniu dystansu 1,5m i zasłanianiu  usta i nos.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u