Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy o 8.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.30 adoracja NS w intencji powołań, w piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę przed Mszą ranną  modlitwa różańcowa w intencjach wynagradzających. Spowiedź z okazji I piątku codziennie przed Mszą św.-w piątek od 16.00. Kancelaria w piątek nieczynna. Chorych księża odwiedzą w piątek i sobotę.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 16.30; dla młodzieży i dorosłych o 17.30. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o 17.00. W czasie Gorzkich Żali i po Drodze Krzyżowej zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Przypominamy o ofiarach na seminarium Duchowne w Paradyżu. Koperty podpisane imieniem, nazwiskiem i adresem prosimy składać na tacę lub w zakrystii.
 5. W Wielkim Poście składamy ofiary na Jałmużnę Postną do skarbony przy ołtarzu M.B. nieustającej Pomocy. Te ofiary są materialnym zadośćuczynieniem za niezachowanie postów oraz brak wstrzemięźliwości od  pokarmów  mięsnych  w piątki.  Ofiary przeznaczane są na cele charytatywne.
 6. W środę na Mszę św. i spotkanie zapraszam PZC.
 7. Informujemy, że 3 marca o 19.00 w kościele Matki Bożej rozpocznie się przygotowanie do s. bierzmowania dla osób dorosłych, które tego sakramentu nie przyjęły. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii w swojej parafii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej; w Gościu Niedzielny min.” Tacy sami”; ”Zarażają uśmiechem”. W Niedzieli: „Święte życie o. Pio  ”; ”Truciciele”,” W stronę konkordatu”.
 9. Dzisiaj po Mszy zbiórka do puszek na cele misyjne.
 10. Za ofiary złożone na remont Domu Sióstr – 7000 zł, składane na potrzeby parafii i wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
 11. Dyrektor Caritasu zachęca i prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Ziel.-Gorz. Szczegóły na plakatach i małych kalendarzykach przy wyjściu z kościoła.

Świebodzin  25.02.2018 r.                            Proboszcz Ks. Zbigniew Nosal