Aktualności

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży serdecznie zaprasza młodzież do udziału w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich pt. „Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa”. Celem warsztatu jest pomoc w zakresie podstawowego warsztatu dziennikarstwa oraz aktywności w mediach społecznościowych. Zajęcia odbędą się 5 listopada 2016 r. w godz. 11:00-16:00 w Sali Sesyjnej Rady Miasta w zielonogórskim ratuszu (Zielona Góra, ul. Stary Rynek 1).

Ponadto zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych
pt. „Poznaj swoje miasto”, podczas których młodzież będzie kształcić umiejętności wykonywania artystycznych zdjęć, m.in. architektury (miejsc sakralnych), detalu i osób. Warsztaty odbędą się w godz. 9:00 – 16:00
w dwóch terminach do wyboru: 29 października i 5 listopada. Kurs będzie prowadził jeden z najwybitniejszych i uznanych fotografików-artystów
w Polsce – Bogusław Świtała. Młodzież na zakończenie warsztatów będzie mogła wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami na najlepsze zdjęcie.

Rozpoczęcie w Klubie KSM „ARKA” w Zielonej Górze, Plac Matejki 2A.

plakat-warsztaty-fotograficzne
folder_wew
plakat-mad-5-listopada
folder_zew

22 października 2016 0 Czytaj całość...

Kościół w Polsce obchodził w tym roku 1050. rocznicę chrztu Polski. Duchowym owocem tego wydarzenia powinna być troska każdego chrześcijanina o pogłębienie rozumienia sakramentu chrztu świętego i większa znajomość jego konsekwencji dla życia.
Ważnym zadaniem wszystkich duszpasterzy jest ukazywanie znaczenia sakramentu chrztu, by wierni pogłębiali swoją wiarę w rzeczywiste działanie Jezusa w sakramencie, a nadto znali przepisy dotyczące sprawowania chrztu dzieci i byli przygotowani do udziału w liturgii oraz do wychowania dzieci w wierze. Rodzice, jako pierwsi wychowawcy w wierze swoich dzieci, zobowiązani są do odpowiedniego przygotowania do chrztu oraz wypełnienia zobowiązań przyjętych podczas chrztu dziecka.
Konkretnym zadaniem w realizacji tego celu jest odnowa w naszej diecezji katechezy rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka. Nowy program katechezy przedchrzcielnej zatytułowany „Chrzest sakramentem wiary” zakłada jedno indywidualne spotkanie z rodzicami i trzy grupowe spotkania z rodzicami oraz chrzestnymi zgłaszającymi dziecko do chrztu w parafii. Rodzice mogą uczestniczyć w katechezach jeszcze przed narodzeniem dziecka. Po ukończeniu formacji rodzice i chrzestni otrzymają diecezjalne zaświadczenie. Przygotowania do chrztu nie trzeba ponawiać przed chrztem kolejnego dziedzka.

Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski
Zielona Góra, 17 października 2016

22 października 2016 0 Czytaj całość...

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael by Mateusz Flasiński dla Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress