Aktualności

Drodzy Diecezjanie, Kochani Młodzi,
    przed nami zupełnie nadzwyczajne wydarzenie, jakim są Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Nasz kraj będzie gospodarzem spotkania Ojca Świętego Franciszka z wielobarwną wspólnotą młodych ludzi z całego świata. W drodze do Krakowa wielu pielgrzymów zatrzyma się w różnych regionach Polski, także w naszej diecezji. Naszymi gośćmi będą pielgrzymi z 19 krajów, m. in. z Włoch, Francji, Niemiec, ale również z USA, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kuby, Argentyny czy Boliwii. Chcemy przyjąć każdego z polską gościnnością w naszych miastach, wsiach, parafiach i rodzinach. Chcemy także, tuż przed wyjazdem do Krakowa, spotkać się razem w Świebodzinie, diecezjalnej stolicy Bożego Miłosierdzia.
    Dlatego serdecznie zapraszam młodych, ale także wszystkich diecezjan do wspólnego świętowania podczas Lubuskiego Uwielbienia, które odbędzie się w sobotę, 23 lipca br., pod znaną na całym świecie świebodzińską figurą Chrystusa Króla. Rozpoczniemy o godz. 16.00. W tym czasie zaprosimy naszych Gości i wszystkich obecnych do podróży przez świat polskiej muzyki i tańca. Centralnym punktem Lubuskiego Uwielbienia będzie natomiast wielojęzyczna Msza św. o godz. 19.00, a po niej koncert uwielbienia i wieczór świadectw.
    Niech dni, w których będziemy przyjmować Gości ze świata, a także świebodzińskie spotkanie będą dobrym świadectwem naszej wiary i kultury. Bądźmy razem.

+ Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy w szeregach grupy Błękitnej wyruszającej z naszej parafii. Więcej informacji o grupie znaleźć można na stronie http://blekitna.eu

Spotkania Organizacyjne:

I – 15.07.2016 (pt.) – po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00
II Obowiązkowe – 27.07.2015 (śr.) – po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00

W każdą środę do końca lipca po Mszy św. o godz. 18.00 będą przyjmowane intencje do modlitwy różańcowej, która będzie odmawiana codziennie podczas pielgrzymowania. Będzie też można złożyć formularz zapisowy. Formularze dostępne w Zakrystii kościoła p.w. św. Michała Archanioła oraz do pobrania tutaj.

Przypominamy że do 2 września obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. Od poniedziałku do piątku Msze św. o 7.00 i 18.00; w sobotę o 9.00 i 18.00 ; w niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00. i 20.30. Na Widoku o 8.00, w Grodziszczu o 9.30. W okresie wakacji nie będzie wspólnej modlitwy Koronką w kościele; zachęcamy do modlitwy -w miarę możliwości- tam , gdzie zastanie nas g. 15.00, czyli Godzina Miłosierdzia.

Wydruk pochodzi z Oficjalnej strony parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie - http://michael.swiebodzin.pl/

Motyw Michael by Mateusz Flasiński dla Parafii pw. świętego Michała Archanioła w Świebodzinie
stat4u

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress